СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Сумський державний університет

Сумський державний університет

Заклад вищої освіти

Додаткові контакти:
Центр професійної та післядипломної освіти, тел.+380 54 2333098, e-mail cpo@fpkpo.sumdu.edu.ua

В університеті навчається близько 14 тисяч осіб за різними формами навчання на початковому, бакалаврському, магістерському, освітньо-науковому та науковому рівнях за 55 спеціальностями з 23 галузей знань. Здобувають освіту більше ніж 1750 іноземних студентів із майже 50 країн світу.

Сумський державний університет входить до Всесвітнього рейтингу дослідницьких університетів світу від Times Higher Education World University Rankings на позиції 1001+. Згідно з University Impact Rankings від Times Higher Education, університет - серед ТОП-300 університетів світу за рівнем суспільно-економічного впливу. Рейтинг ТНЕ кращих дослідницьких університетів світу в галузі інженерії та технологій відзначає Сумський державний університет на позиції 801+.

Згідно з міжнародним рейтингом вищих навчальних закладів QS World University Rankings Сумський державний університет входить до топ-групи 701-750 провідних університетів світу, поділяє при цьому четверту-п’яту позицію серед українських закладів вищої освіти та класифікується як університет з високою дослідницькою продуктивністю. Рейтинг QS також визначив університет на позиції 101-150 серед «молодих» вишів світу, які «стрімко зростають».

Сумський державний університет четвертий рік поспіль підтверджує лідерські позиції у рейтингу молодих університетів від QS та увійшов до відповідного рейтингу від Times Higher Education. Наразі СумДУ - єдиний представник України у цій категорії рейтингів.

Сумський державний університет входить до каталогу кращих дослідницьких університетів світу від Шанхайського рейтингу.

За даними міжнародного рейтингу Webometrics Ranking of World Universities СумДУ посідає 3 місце серед ЗВО України, а також займає високі позиції у європейському рейтингу U-Multirank, який визначив більшість показників навчальної, позанавчальної, міжнародної та інших сторін діяльності СумДУ такими, що перевищують середньосвітові значення.

Університет є першим з українських ЗВО, що пройшов у 2014 році незалежний зовнішній аудит компанії QS та здобув найвищі оцінки (5 зірок) за кількісним та якісним складом викладачів, задоволеністю студентів якістю навчання, умовами та доступністю навчання, соціальною спрямованістю діяльності та E-learning.

Згідно з міжнародним рейтингом SciMago Institutions Rankings Сумський державний університет входить до ТОП-250 університетів Центральної та Східної Європи.

За версією міжнародного екологічного рейтингу UI GreenMetric Сумський державний університет входить до ТОП-250 університетів світу. СумДУ став першим українським університетом, який увійшов до цього екологічного рейтингу.

За даними наукометричної бази даних Scopus за кількістю цитувань світовою науковою спільнотою публікацій вчених університету та індексом Гірша – СумДУ серед лідерів науково-освітянського простору України.

За кількістю наукових та наукових-педагогічних працівників, що мають п’ять і більше публікацій у виданнях, які індексуються базами даних Scopus та/або Web of Science Core Collection, у СумДУ – один з найвищих показників серед ЗВО України.

За результатами дослідження, що публікує Webometrics, університет посідає 5 місце серед вишів України за цитованістю вчених в Google Scholar; репозитарій наукових робіт СумДУ посідає перше місце серед ЗВО України та входить до ТОП-40 найкращих інституційних репозитаріїв світу, згідно з Ranking Web of Repositories від Webometrics.

Сумський державний університет має високі позиції за результатами консолідованого рейтингу вітчизняних університетів «Osvita.ua» та входить в трійку кращих університетів України за згідно з рейтингом «ТОП-200 Україна 2020».

За кількістю призових місць у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт СумДУ має найвищий показник, а за кількістю призових місць у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних дисциплін, напрямів підготовки, спеціальностей знаходиться у лідерах серед вишів України.

Університет є підписантом Великої Болонської Хартії Університетів та Талуарської декларації, членом Міжнародної асоціації університетів, Європейської асоціації університетів, Асоціації економічних університетів Південної та Східної Європи та регіону Чорного моря, Міжнародної обсерваторії IREG з академічних рейтингів та кваліфікацій, мережі інститутів міжнародної освіти та інших міжнародних організацій.

Сумський державний університет співпрацює з більш ніж 260 партнерами із 50 країн світу, зокрема США, Великобританії, Німеччини, Австрії, Франції, Бельгії, Швеції, Польщі, Литви, Болгарії, Чехії, Словаччини, Румунії, Японії, Південної Кореї, Китаю та інших країн світу.

CумДУ є постійним партнером у спільних проєктах в рамках міжнародних грантових програм Європейського Союзу (Erasmus+, Horizon 2020), Програми розвитку ООН, НАТО, DAAD, Американських Рад, Британської Ради, двосторонніх наукових і дослідницьких проєктах, грантах приватних фондів. Університет реалізує більше 300 грантів щороку. За останні 5 років обсяг дослідницької роботи в рамках міжнародних грантових проєктів збільшився у 20 разів.

Університет активно реалізує довгострокові та короткострокові програми міжнародної академічної мобільності студентів, аспірантів, наукових та науково-педагогічних працівників з потужною стипендіальною і грантовою підтримкою та з активним використанням технологій трансферу і визнання отриманих результатів.

В університеті працює більше 3 тисяч співробітників, серед яких члени-кореспонденти НАН України, близько 150 докторів наук, професорів, 650 кандидатів наук, доцентів, діють докторантура за 16 спеціальностями та аспірантура за 24 спеціальностями, спецради із захисту дисертацій.

За показниками обсягів фінансування, як держбюджетних науково-дослідних робіт, так і наукових госпдоговорів і грантів, ефективності використання бюджетних коштів СумДУ має одні з найвищих показників серед університетів України.

Розвинена високотехнологічна бібліотечно-інформаційна система, яка містить понад 3 мільйони примірників на паперових носіях, електронну бібліотеку, що має доступ до найвідоміших електронних інформаційних баз світового інформаційного простору. Бібліотека університету – переможець Всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року» у номінації «Великі бібліотеки» 2019 року.

Базою даних Web of Science Core Collection індексуються два наукових видання університету: «Маркетинг і менеджмент інновацій» («Marketing and Management of Innovations») та «Наноматеріали: властивості і застосування» («Nanomaterials: Applications and Properties»). Останній та «Журнал нано- та електронної фізики» («Journal of Nano- and Electronic Physics») також індексуються базою даних Scopus.

На базі університету діють TOEFL-центр, ресурсні та навчальні центри Microsoft, Cisco, PortaOne, Delcam, Netcracker, Siemens, SAS, MindK, Apptimized Operations, Brocoders та інші.

Розвинена наукова інфраструктура, функціонують центри колективного користування, оснащені сучасним науковим і технологічним обладнанням, зокрема, створені за відповідним наказом МОН України.

Розвивається 40 видів спорту, працює майже 100 спортивних секцій, спортивні команди вищої ліги та суперліги, понад 100 студентів є рекордсменами та призерами Олімпійських ігор, чемпіонатів світу, Європи, Всесвітніх зимових та літніх універсіад.

До складу української збірної на ХХХ літніх Олімпійських іграх у Лондоні увійшли три студенти і магістранти, а на XXII зимових Олімпійських іграх у Сочі – шість студентів і магістрантів Сумського державного університету. На цих іграх вони здобули три золотих медалі та срібну нагороду з біатлону, бронзову медаль з боксу.

Понад 100 студентів вибороли близько 200 нагород на чемпіонатах і кубках Світу та Європи, Всесвітніх універсіадах та Олімпійських іграх. На Європейських університетських іграх у 2018 р. за кількістю медалей СумДУ посів перше місце серед університетів України.

За підсумками І Всеукраїнської Зимової Універсіади 2019 року СумДУ виборов титул чемпіона, а на Всеукраїнських Літніх універсіадах є лідером у відповідній категорії ЗВО та знаходиться на четвертій позиції серед усіх закладів вищої освіти України.

Найбільша спортивна база серед закладів освіти України: палац студентського спорту - олімпійська база підготовки легкоатлетів України, критий комплекс пляжного волейболу, 2 стадіони, 3 плавальних басейни, 6 ігрових залів, 5 тренажерних залів, 7 ігрових майданчиків, 2 стрілецьких тири, водно- веслувальна і лижна бази, заміський спортивно-оздоровчий центр «Універ».

У 2016 році відбулось приєднання до СумДУ Української академії банківської справи шляхом її реорганізації, а у 2018 році – Сумського державного науково-дослідного інституту мінеральних добрив та пігментів. До складу університету входять навчально-наукові інститути: медичний; фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького; бізнес-технологій «УАБС»; права; Конотопський та Шосткинський інститути; факультети: електроніки та інформаційних технологій, іноземної філології та соціальних комунікацій, технічних систем та енергоефективних технологій; Конотопський Індустріально-педагогічний та Класичний фахові коледжі, Сумський Машинобудівний і Шосткинський імені Івана Кожедуба фахові коледжі, інші структурні підрозділи.

Підготовка бакалаврів та магістрів здійснюється у базовому ЗВО, а також на базі Конотопського та Шосткинського інститутів СумДУ за такими спеціальностями відповідних предметних областей:

предметна область «Social Sciences»:
соціальні та поведінкові науки (психологія, економіка);
соціальна робота;
міжнародні економічні відносини;
управління та адміністрування (маркетинг, облік і оподаткування; підприємництво, торгівля та біржова діяльність; фінанси, банківська справа та страхування; менеджмент);
публічне управління та адміністрування;
право;
міжнародне право;
журналістика;
освіта/педагогіка (середня освіта(фізика), фізична культура і спорт);
предметна область «Engineering and Technology»:
інформаційні технології (комп’ютерні науки, кібербезпека);
електроніка та телекомунікації (телекомунікації та радіотехніка, електроніка);
автоматизація та приладобудування (автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології; мікро- та наносистемна техніка; метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка);
електрична інженерія (електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; енергетичне машинобудування; теплоенергетика);
хімія та біоінженерія (хімія; біомедична інженерія, хімічні технології та інженерія);
механічна інженерія (матеріалознавство, прикладна механіка, галузеве машинобудування);
виробництво та технології (технології захисту навколишнього середовища);
предметна область «Life Sciences and Medicine»:
охорона здоров’я (громадське здоров’я; медицина; педіатрія; стоматологія; фізична терапія, ерготерапія; медсестринство);
предметна область «Natural Sciences»:
математика та статистика(прикладна математика);
природничі науки (екологія);
предметна область «Arts and Humanities»:
культура і мистецтво (менеджмент соціокультурної діяльності);
гуманітарні науки (філологія);
історія та археологія.
Наявність спектру спеціальностей за усіма предметними областями дозволяє класифікувати університет як багатопрофільний комплексний (comprehensive) заклад вищої освіти, згідно з методикою QS Classifications.

Освітні програми провайдера:

5

Організація публічної влади та протидія корупції у сфері публічного управління.

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Мета підвищення кваліфікації: здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань, умінь і навичок,...

найближчий набір - 02 Вересня 2024
4.88

Організація публічної влади та політика протидії корупції у сфері публічного управління

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Мета підвищення кваліфікації: здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань, умінь і навичок, необхідних для ефективного виконання завдань...

найближчий набір - 02 Вересня 2024
4.83

Запобігання корупції та забезпечення доброчесності

Загальна короткострокова програма

Метою програми є набуття та вдосконалення учасниками навчання професійних знань у сфері антикорупційного законодавства, умінь та навичок, що забезпечують відповідний рівень професійної кваліфікації державного службовця для його професійної діяльності та реалізації державної антикорупційної політики як на державному...

найближчий набір - 10 Вересня 2024

Підвищення кваліфікації державних службовців, які займають посади державної служби категорії «Б»

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Загальна мета програми: Здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань, умінь і навичок, необхідних для ефективного виконання завдань та посадових обов’язків на посадах державної служби категорії «Б» та реалізації державної політики на регіональному рівні..

За результатами навчання слухачі...

немає набору
4.44

Організація публічної влади та політика протидії корупції у сфері публічного управління

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Мета підвищення кваліфікації: здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань, умінь і навичок, необхідних для...

немає набору
5

Формування комунікативної компетентності державних службовців як елемента модернізації системи органів державного управління

Загальна короткострокова програма

Загальна мета. Формування у слухачів курсів підвищення кваліфікації теоретичних і практичних знань, умінь і навичок щодо застосування комунікативних механізмів у процесі управлінської діяльності, здатності ефективної комунікації з громадськістю та спроможності розробляти дієві стратегії і програми державних органів...

немає набору
5

Зовнішньополітичний стратегічний курс України на набуття членства в ЄС: реалізація та перспективи

Загальна короткострокова програма

Мета: підвищення рівня знань та компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування  щодо проблем та перспектив процесу набуття Україною членства в ЄС; формування  та систематизація сучасних теоретичних і практичних навичок у сфері європейської...

немає набору
5

Запобігання корупції та забезпечення доброчесності

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Метою Набуття та вдосконалення учасниками навчання професійних знань у сфері доброчесності та антикорупційного законодавства, умінь та навичок, що забезпечують відповідний рівень професійної кваліфікації державного службовця для його професійної діяльності та реалізації державної антикорупційної політики як на державному...

немає набору
5

Організація публічної влади та протидія корупції у сфері публічного управління.

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Мета підвищення кваліфікації: здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань,...

немає набору
4.5

Запобігання корупції та забезпечення доброчесності

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Метою професійної програми є набуття та вдосконалення учасниками навчання професійних знань у сфері антикорупційного законодавства, умінь та навичок, що забезпечують відповідний рівень професійної кваліфікації державного службовця для його професійної діяльності та реалізації державної антикорупційної політики як на...

немає набору
4.89

Формування комунікативної компетентності державних службовців як елемента модернізації системи органів державного управління

Загальна короткострокова програма

Загальна мета. Формування у слухачів курсів підвищення кваліфікації теоретичних і практичних знань, умінь і навичок щодо застосування комунікативних механізмів у процесі управлінської діяльності, здатності ефективної комунікації з громадськістю та спроможності розробляти дієві стратегії і програми державних органів влади, забезпечення...

немає набору
4.75

З питань державної політики цифрового розвитку

Загальна короткострокова програма

Мета підвищення кваліфікації: підвищення загального рівня знань та компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування стосовно теоретико-методологічних основ цифрової трансформації...

немає набору
4.88

З питань доступу до публічної інформації

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Розвиток професійної компетентності слухачів курсів щодо забезпечення конституційного права на інформацію, доступу громадян до публічної інформації.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: конституційно-правових засад реалізації громадянами права на доступ...

немає набору
5

З питань цифрової грамотності

Загальна короткострокова програма

Мета підвищення квалфікації: підвищення загального рівня знань та компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування стосовно використання сучасних цифрових інструментів та сервісів у практичній діяльності з метою підвищення...

немає набору

З питань впровадження захисту персональних даних

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Отримання та систематизація знань стосовно нормативно-правового регулювання у сфері захисту персональних даних, набуття умінь і навичок щодо їх практичного застосування під час виконання посадових обов’язків.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

немає набору
5

Управління державними інвестиціями, зокрема щодо аналізу витрат і вигод («cost benefit analysis»)

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Отримання та систематизація знань стосовно нормативно-правового регулювання реалізації політики у сфері державного інвестування, розвиток компетентностей, необхідних для обґрунтування рішень щодо інвестицій у державному секторі, набуття умінь і навичок щодо їх практичного застосування під час виконання...

немає набору

Знання механізму формування політики у сфері пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг тощо

Спеціальна професійна (сертифікатна) програма

Загальна мета: Підвищення рівня професійної спроможності працівників управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області щодо результативного та ефективного вирішення професійних завдань. Поглиблення та оновлення теоретичних знань, розвиток практичних умінь і навичок з питань пенсійного забезпечення громадян.

За результатами навчання слухачі...

немає набору

З питань проєктного менеджменту

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Ознайомлення слухачів з сучасними методами управління проєктами, набуття умінь і навичок щодо підготовки та ведення проєктної діяльності під час виконання посадових обов’язків.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: особливості...

немає набору

Сприйняття змін

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: підвищення професійної компетентності з теорії та методології управління змінами, розвиток практичних навичок впровадження змін, формування системного мислення щодо розуміння необхідності змін та управління змінами у стратегічному плануванні в системі публічного управління та адміністрування.

немає набору
4.5

Стратегічне державне планування та системи стратегічного управління

Загальна короткострокова програма

 

Загальна мета. Формування у слухачів курсів підвищення кваліфікації стратегічного мислення, вироблення навичок стратегічного планування та визначення пріоритетів стратегічного розвитку на різних рівнях управління із урахуванням світових тенденцій та вимог політичного та бізнес-середовища.

За результатами...

немає набору
5

З питань впровадження захисту персональних даних

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Отримання та систематизація знань стосовно нормативно-правового регулювання у сфері захисту персональних даних, набуття умінь і навичок щодо їх практичного застосування під час виконання посадових обов’язків.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

немає набору

Впровадження змін в системі публічного управління та адміністрування

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: підвищення професійної компетентності з теорії та методології управління змінами, розвиток практичних навичок впровадження змін, формування системного мислення щодо розуміння необхідності змін та управління змінами у стратегічному плануванні в системі публічного управління та адміністрування.

немає набору
4.87

Запобігання корупції та забезпечення доброчесності

Загальна короткострокова програма

Метою програми є набуття та вдосконалення учасниками навчання професійних знань у сфері антикорупційного законодавства, умінь та навичок, що забезпечують відповідний рівень професійної кваліфікації державного службовця для його професійної діяльності та реалізації державної антикорупційної політики як на державному...

немає набору

З питань цифрової грамотності

Загальна короткострокова програма

Мета підвищення квалфікації: підвищення загального рівня знань та компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування стосовно використання сучасних цифрових інструментів та сервісів у практичній діяльності з метою підвищення...

немає набору

Підвищення кваліфікації державних службовців, які займають посади державної служби категорії «Б»

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Загальна мета програми: Здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань, умінь і навичок, необхідних для ефективного виконання завдань та посадових обов’язків на посадах державної служби категорії «Б» та реалізації державної політики на регіональному рівні..

За результатами навчання слухачі повинні...

немає набору
5

Електронне урядування в Україні

Загальна короткострокова програма

Мета підвищення кваліфікаціїформування у слухачів курсів підвищення кваліфікації теоретичних і практичних знань, умінь і...

немає набору

Лідерство як ефективний інструмент HR-менеджменту в публічному управлінні

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: Формування теоретичних знань та практичних навичок з питань лідерства, як інструменту HR-менеджменту в публічному управлінні .

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання сутність та значення лідерства в публічному управлінні; сутність та функції HR-менеджменту в...

немає набору

Концептуальні засоби безбар’єрності згідно стандартів ЄС

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: Формування у державних службовців необхідних знань, умінь та навичок для ефективної роботи щодо забезпечення безбар’єрного простору в різних аспектах життя людини, рівних можливостей для всіх суспільних груп населення, реалізації принципів соціальної, економічної, політичної, цифрової та фізичної безбар’єрності...

немає набору

Європейська інтеграція України в сучасних геополітичних умовах

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: підвищення рівня професійних компетентностей державних службовців необхідних для прийняття управлінських рішень у процесі набуття Україною членства в ЄС в сучасних геополітичних реаліях; формування  та систематизація сучасних теоретичних і практичних навичок у сфері європейської інтеграції; поглиблення теоретичних знань...

немає набору

З питань доступу до публічної інформації

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Розвиток професійної компетентності слухачів курсів щодо забезпечення конституційного права на інформацію, доступу громадян до публічної інформації.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: конституційно-правових засад реалізації громадянами права на доступ...

немає набору

Актуальні питання проведення перевірок обґрунтованості видачі, продовження листків непрацездатності та документів, що є підставою для їх формування

Спеціальна короткострокова програма

Загальна мета.  Підвищення рівня професійної компетентності працівників щодо організації та проведення перевірок обґрунтованості видачі, продовження листків непрацездатності та документів, що є підставою для їх формування.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: нормативно- правової...

немає набору

Діалог, як підхід до вирішення чутливих питань, розв`язання конфліктів

Спеціальна короткострокова програма

Загальна мета: Оновлення і вдосконалення знань щодо природи конфліктів, їх вирішення та розвитку соціального діалогу і партнерства

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: природи конфліктів та засобів їх вирішення; принципів та...

немає набору

Електронне урядування в Україні

Загальна короткострокова програма

МетаФормування у слухачів курсів підвищення кваліфікації теоретичних і практичних знань, умінь...

немає набору

Пріоритетні завдання здійснення внутрішнього аудиту в органах Пенсійного фонду України

Спеціальна короткострокова програма

Загальна мета.  Підвищення рівня професійної спроможності працівників щодо організації та проведення внутрішнього аудиту в органах Пенсійного фонду України.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: правових засад організації внутрішнього аудиту;  основ організації проведення внутрішнього...

немає набору

З питань ведення переговорів та медіації

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: розвиток професійних компетентностей та набуття державними службовцями практичних навичок та опанування інструментів, які будуть актуальними в реальних умовах діяльності щодо управління та вирішення конфліктів, шляхом використання медіації та ведення переговорів, що стимулюватимуть розвиток дотичних систем...

немає набору

З питань соціально відповідального бізнесу

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Отримання та систематизація знань про теоретичні засади, практичні методи впровадження соціально відповідального бізнесу та його розвиток в глобальному, національному й локальному масштабах економіки.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

немає набору

Організація роботи з питань профілактики та розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, організація та проведення перевірок стану умов і безпеки праці та профілактичної роботи, оформлення та реалізація матеріалів перевірок

Спеціальна короткострокова програма

Загальна мета.  Отримання знань та професійних компетентностей щодо профілактики та розслідування нещасних випадків на виробництві, організації перевірок з охорони праці та їх оформлення.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: нормативно-правових основ охорони праці;...

немає набору

З питань ведення переговорів та медіації

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: розвиток професійних компетентностей та набуття державними службовцями практичних навичок та опанування інструментів, які будуть актуальними в реальних умовах діяльності щодо управління та вирішення конфліктів, шляхом використання медіації та ведення переговорів, що стимулюватимуть розвиток дотичних систем...

немає набору

Практичні аспекти організації та проведення перевірок з питань цільового використання страхових коштів

Спеціальна короткострокова програма

Загальна мета.  Підвищення рівня професійної спроможності працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з питань нормативно-правових основ організації та проведення перевірок з питань цільового використання страхових коштів та професійних знань та навичок проведення таких перевірок.

немає набору

Призначення та нарахування житлових субсидій та пільг

Спеціальна короткострокова програма

Загальна мета.  Підвищення рівня професійної компетентності працівників щодо забезпечення діяльності органів влади щодо порядку призначення та нарахування житлових субсидій та пільг.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: понятійного апарату у галузі призначення та...

немає набору

Лідерство на державній службі

Загальна короткострокова програма

Мета: Формування у слухачів курсів підвищення кваліфікації теоретичних і практичних знань, умінь і навичок з питань лідерства та управління.

немає набору

Впровадження змін в системі публічного управління та адміністрування

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: підвищення професійної компетентності з теорії та методології управління змінами, розвиток практичних навичок впровадження змін, формування системного мислення щодо розуміння необхідності змін та управління змінами у стратегічному плануванні в системі публічного управління та адміністрування.

немає набору

Сприйняття змін

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: підвищення професійної компетентності з теорії та методології управління змінами, розвиток практичних навичок впровадження змін, формування системного мислення щодо розуміння необхідності змін та управління змінами у стратегічному плануванні в системі публічного управління та адміністрування.

немає набору

Стратегія управління змінами та прийняття управлінських рішень в органах публічної влади

Загальна короткострокова програма

Загальна мета: Формування у слухачів курсів підвищення кваліфікації системного мислення, критичного мислення, а також отримання систематизованого комплексу знань, умінь та навичок застосування методів, інструментів стратегічного управління змінами організацій та установ, впровадження стратегій, планів, проєктів та програм, а також формування навичок...

немає набору

З питань проєктного менеджменту

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Ознайомлення слухачів з сучасними методами управління проєктами, набуття умінь і навичок щодо підготовки та ведення проєктної діяльності під час виконання посадових обов’язків.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: особливості...

немає набору

Стратегічне державне планування та системи стратегічного управління

Загальна короткострокова програма

Загальна мета. Формування у слухачів курсів підвищення кваліфікації стратегічного мислення, вироблення навичок стратегічного планування та визначення пріоритетів стратегічного розвитку на різних рівнях управління із урахуванням світових тенденцій та вимог політичного та бізнес-середовища.

За...

немає набору

Підвищення кваліфікації державних службовців, які займають посади державної служби категорії «В»

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Мета: здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань, умінь і навичок, необхідних для  ефективного виконання завдань та посадових обов’язків на посадах державної служби категорії «В» та реалізації державної кадрової політики на регіональному рівні.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

немає набору

Основи кібергігієни та кібербезпеки

Загальна короткострокова програма

Метою є підвищення рівня професійної компетентності щодо безпечного поводження з інформацією у кіберпросторі та безпечної роботи із засобами комп’ютерної техніки, персональними гаджетами; підвищення рівня обізнаності щодо можливих кіберзагроз та засобів протидії.

За результатами навчання слухачі...

немає набору

Актуальні напрямки розвитку цифрових технологій у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування

Спеціальна короткострокова програма

Загальна мета.  Отримати базові знання щодо змісту загальнообов’язкового державного соціального страхування та напрямків розвитку цифрових технологій у цій сфері.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: нормативно-правової бази з питань загальнообов’язкового державного...

немає набору

Загальна короткострокова програма підвищення кваліфікації з питань дотримання прав людини та протидії дискримінації на тему: "Формування необхідних професійних компетентностей з питань дотримання прав людини державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування під час роботи зі зверненнями громадян"

Загальна короткострокова програма

Загальна мета програми: Формування у слухачів курсів підвищення
кваліфікації теоретичних і практичних знань, умінь і навичок з питань
дотримання прав людини та протидії дискримінації
під час роботи...

немає набору

Підвищення кваліфікації державних службовців, які займають посади державної служби категорії «В»

Загальна професійна (сертифікатна) програма

Мета: здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань, умінь і навичок, необхідних для  ефективного виконання завдань та посадових обов’язків на посадах державної служби категорії «В» та реалізації державної кадрової політики на регіональному рівні.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: організаційно-правових...

немає набору

Освітньо-професійна програма "Державна служба" другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 281 "Публічне управління та адміністрування" галузі знань 28 "Публічне управління та адміністрування"



1.1 Загальна інформація






немає набору

Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (гендерна рівність), запобігання випадкам дискримінації за ознакою статі та реагування на них

Загальна короткострокова програма

Загальна мета.  Формування знань та професійних компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення діяльності органів влади на основі гендерної паритетності, формування нового світогляду щодо гендерної рівності у сфері управління. 

За результатами навчання...

немає набору