ОСНОВИ КІБЕРГІГІЄНИ ТА КІБЕРБЕЗПЕКИ

Основи кібергігієни та кібербезпеки

Загальна короткострокова програма
Джерело фінансування - Безкоштовно
Форма навчання - Змішана
Погоджено з НАДС - Наказ НАДС від 11 липня 2024 р. № 107-24
Напрям:
  • Кібербезпека (кібербезпека та кіберзахист)
Компетентності:
  • Професійні знання

Опис програми:

Метою є підвищення рівня професійної компетентності щодо безпечного поводження з інформацією у кіберпросторі та безпечної роботи із засобами комп’ютерної техніки, персональними гаджетами; підвищення рівня обізнаності щодо можливих кіберзагроз та засобів протидії.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: основних понять та положень, що стосуються кібергігієни на робочому місці; основних видів кіберзагроз (шкідливе програмне забезпечення, соціальна інженерія тощо), методів їх ідентифікації та протидії; базових заходів кібергігієни на робочому місці; основ загальних тенденцій дезінформування і засобів протидії фейкам;

уміння: безпечно поводитись з чутливою персональною або робочою інформацією в кіберпросторі; об'єктивно оцінювати загрози та вживати першочергові заходи для їх запобігання на робочому місці; визначати заходи кібергігієни для конкретної ситуації;

навички: коректного та безпечного налаштування програмного забезпечення на робочому місці; організації безпечного доступу до пристроїв і програм; критичного оцінювання отримуваної інформації.

Заняття проводяться у формі Інтерактивних лекцій, практичних занять, тематичних дискусій з елементами індивідуальної та групової роботи слухачів.

Ресурсне забезпечення дистанційного навчання: назви вебплатформи, веб-сайту, електронної системи навчання, через які здійснюватиметься дистанційне навчання із зазначенням посилання (вебадреси) - Google meet (https://meet.google.com), Zoom (https://sumdu-edu-ua.zoom.us)

Зміст програми: Тема 1. Нормативно-правові основи кібергігієни та кібербезпеки в Україні. Тема 2. Соціальна інженерія: причини та способи захисту. Тема 3. Неправдива та фейкова інформація: виявлення та протидія. Тема 4. Безпечне користування ресурсами мережі Інтернет. Тема 5. Шкідливе програмне забезпечення. Тема 6. Безпечне користування фізичними пристроями.

Оцінювання і форми поточного, підсумкового контролю. Відвідування занять під час проходження дистанційного навчання шляхом участі у вебінарах – 60%. Самостійна робота (опрацювання обов’язкової літератури, інформаційних та інших матеріалів) – 10%. Поточний контроль здійснюється шляхом проведення комп`ютерного тестування – 30%. 

Документ про підвищення кваліфікації видається за умови набрання учасником професійного навчання не менше ніж 70%, обрахованих з урахуванням питомої ваги кожної зі складових оцінювання та за умови успішного проходження поточного контролю.

Додаткова інформація:

Контактний телефон: +38(0542)687-782

e-mail: cpo@fpkpo.sumdu.edu.ua


Цільова група:

Категорії посад державної служби: Б В


Обсяг програми (кредити ЄКТС): 0.5

Набір на програму не розпочато.

Місце проведення навчання

40007, м. Суми, вул. Харківська, 116, Сумський державний університет

Сумська

Інші програми за цим напрямом