З ПИТАНЬ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

З питань доступу до публічної інформації

Загальна короткострокова програма
Джерело фінансування - Iнші умови
Форма навчання - Дистанційна
Погоджено з НАДС - Наказ НАДС від 11 липня 2024 р. № 107-24
Напрям:
  • Забезпечення доступу до публічної інформації
Компетентності:
  • Професійні знання

Опис програми:

Загальна мета.  Розвиток професійної компетентності слухачів курсів щодо забезпечення конституційного права на інформацію, доступу громадян до публічної інформації.

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання: конституційно-правових засад реалізації громадянами права на доступ та отримання інформації; порядку реалізації та забезпечення доступу громадян до публічної інформації; 

уміння: застосовувати чинне законодавство щодо порядку доступу до публічної інформації; застосування правових методів попередження та припинення порушень законодавства про отримання та передачу інформації;

навички: ефективної роботи з інформацією (аналіз, створення, узагальнення, презентація); організація роботи з публічною інформацією в органах публічної влади.

Заняття проводяться у формі інтерактивних лекцій, практичних занять, тематичних дискусій з елементами індивідуальної та групової роботи слухачів.

Ресурсне забезпечення дистанційного навчання: назви вебплатформи, веб-сайту, електронної системи навчання, через які здійснюватиметься дистанційне навчання із зазначенням посилання (вебадреси) - Google meet.

Зміст програми: Тема 1. Міжнародні стандарти у сфері доступу до публічної інформації.  Тема 2. Правові основи забезпечення регулювання відносин у сфері доступу до публічної інформації. Тема 3. Визначення публічної інформації. Види інформації з обмеженим доступом: службова, конфіденційна, таємна. Інформаційні запити. Тема 4. Організації роботи з публічною інформацією в органах державної влади та місцевого самоврядування. Підстави для обмеження доступу до публічної інформації. 

Оцінювання і форми поточного, підсумкового контролю. Відвідування занять під час проходження дистанційного навчання шляхом участі у вебінарах – 60%; самостійна робота (опрацювання обов’язкової літератури, інформаційних та інших матеріалів) – 10%; поточний контроль здійснюється шляхом проведення комп`ютерного тестування (максимально – 30%).

Документ про підвищення кваліфікації видається за умови набрання учасником професійного навчання не менше ніж 70%, обрахованих з урахуванням питомої ваги кожної зі складових оцінювання та за умови успішного проходження поточного контролю.

Форма поточного контролю: комп’ютерне тестування.

Додаткова інформація:

Контактний телефон: +38(0542)333-098, 687-782

e-mail: cpo@fpkpo.sumdu.edu.ua


Цільова група:

Категорії посад державної служби: Б В


Обсяг програми (кредити ЄКТС): 0.5

Набір на програму не розпочато.

Місце проведення навчання

40007, м. Суми, вул. Харківська, 116, Сумський державний університет

Сумська

Інші програми за цим напрямом