Мета: здобуття та вдосконалення учасниками навчання знань, умінь і навичок, необхідних для ефективного виконання завдань та посадових обов’язків на посадах державної служби категорії «В» та реалізації державної кадрової політики на регіональному рівні.
За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:
знання: організаційно-правових механізмів проходження державної служби; основних корупційних ризиків в діяльності державних службовців та засобів їх усунення; напрямів політики європейської та євроатлантичної інтеграції України; мети, основних завдань та інструментів е-урядування; основних положень нормативно-правових актів з питань організації контролю за виконанням документів в органах виконавчої влади та практики їх застосування; принципів та правил планування часу державного службовця (вибірковий модуль); засобів, методів та технологій створення позитивного іміджу органів публічної влади (вибірковий модуль); основних засад ґендерної політики в Україні;
уміння: реалізовувати завдання та вимоги законодавства про державну службу; виявляти ознаки корупційних правопорушень та запобігати їх здійсненню; застосовувати ділову українську мову в діловому спілкуванні і нормотворчості; дотримуватися засад етичної поведінки та доброчесності на державній службі; планувати зміни та долати опір змінам (вибірковий модуль); аналізувати особливості організаційного іміджу органу публічної влади, виявляти складові, які потребують його корекції (вибірковий модуль); визначати гендерні проблеми та здійснювати заходи щодо їх вирішення;
навички: вільного володіння нормами культури писемного ділового мовлення в типових комунікативних ситуаціях; застосування маркетингових інструментів при аналізі і плануванні місцевого розвитку (вибірковий модуль); організації ефективної взаємодії та роботи в команді; запобігання дискримінації за гендерною ознакою; підготовки і ведення переговорів (вибірковий модуль); регуляції власного емоційного стану.
Викладання та навчання (методи навчання, форми проведення навчальних занять): Лекції з використанням інтерактивних презентацій, тренінги, тематичні дискусії, дебати, круглі столи, ділові ігри, виконання практичних завдань індивідуально та в складі малих груп.
Ресурсне забезпечення дистанційного навчання: назви вебплатформи, веб-сайту, електронної системи навчання, через які здійснюватиметься дистанційне навчання із зазначенням посилання (вебадреси) - Google meet (https://meet.google.com), Zoom (https://sumdu-edu-ua.zoom.us).
Зміст програми: Тема 1. Основи публічного управління та адміністрування. Тема 2. Модернізація публічної служби України. Тема 3. Запобігання корупції у сфері публічного управління. Тема 4. Електронне урядування в Україні. Тема 5. Дисципліна та контроль в діяльності органів публічного управління. Тема 6. Реалізація державної політики у сфері забезпечення прав людини. Тема 7. Принципи ліберальної демократії та їх застосування. Тема 8. Методи громадянської участі. Тема 9. Ділова риторика: мистецтво комунікації. Тема 10. Європейська та євроатлантична інтеграція України. Тема 11. Розвиток конституціоналізму в Україні. Тема 12. Ділове українське мовлення та застосування норм нового українського правопису. Тема 13. Соціально-психологічні аспекти роботи в органах публічної влади (вибірковий модуль). Тема 14. Професійна етика державного службовця та корпоративна культура органу влади, гендерні підходи в управлінні (вибірковий модуль). Тема 15. Відкритість і прозорість діяльності органів публічного управління (вибірковий модуль). Тема 16. Соціальне партнерство як основа формування політики соціально-трудових відносин (вибірковий модуль). Тема 17. Управління розвитком території (вибірковий модуль).
Критерії оцінювання та їх питома вага у підсумковій оцінці (%): Відвідування занять (онлайн) - 20%. Проходження дистанційного навчання (в асинхронному режимі, у тому числі онлайн-курс) -20%. Опрацювання обов’язкової літератури, інформаційних та інших матеріалів -10%. Поточний контроль -20%. Підсумковий контроль -30%
Документ про підвищення кваліфікації видається за умови набрання учасником професійного навчання не менше ніж 70%, обрахованих з урахуванням питомої ваги кожної зі складових оцінювання та за умови успішного проходження підсумкового контролю.
Форма підсумкового контролю: комп’ютерне тестування
Контактний телефон: +38(0542)333-098
e-mail: cpo@fpkpo.sumdu.edu.ua
Категорії посад державної служби: В
Набір на програму не розпочато.
40007, м. Суми, вул. Харківська, 116, Сумський державний університет
Сумська
Маріупольський державний університет
Вища школа публічного управління
Полтавський регіональний центр підвищення кваліфікації