Метою Набуття та вдосконалення учасниками навчання професійних знань у сфері доброчесності та антикорупційного законодавства, умінь та навичок, що забезпечують відповідний рівень професійної кваліфікації державного службовця для його професійної діяльності та реалізації державної антикорупційної політики як на державному так і на регіональному рівні.
За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:
знання: Конституції України; законів України, які регулюють діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування; указів Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, що забезпечують реалізацію державної антикорупційної політики; основних засад запобігання корупції в органах державної влади та органах місцевого самоврядування; організації роботи уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції з викривачами корупції (вибірковий модуль);
уміння: орієнтуватися в основних проблемах у сфері запобігання корупції; систематизувати, обробляти, аналізувати та узагальнювати інформацію щодо результатів запобігання проявам корупції (вибірковий модуль); аналізувати й узагальнювати інформацію щодо корупції як кримінологічної проблеми; реалізовувати отримані знання у практичній діяльності щодо запобігання корупції; дотримуватися чинного законодавства з питань запобігання корупції; розробляти механізми заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону (вибірковий модуль);
навички: ефективної реалізації норм діючого законодавства в сфері державної служби, запобігання корупції; виявляти та аналізувати причини та умови, що сприяють вчиненню корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупції, вживати заходи для їх усунення; забезпечення доброчесності; організації роботи з внутрішніми каналами та повідомленнями про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень (вибірковий модуль).
Заняття проводяться у формі лекцій з використанням інтерактивних презентацій, тренінгів, тематичних дискусій, дебатів, круглих столів, ділових ігор, виконання практичних завдань індивідуально та в складі малих груп.
Ресурсне забезпечення дистанційного навчання: назви вебплатформи, веб-сайту, електронної системи навчання, через які здійснюватиметься дистанційне навчання із зазначенням посилання (вебадреси) - Google meet (https://meet.google.com), Zoom (https://sumdu-edu-ua.zoom.us)
Зміст програми: Модуль 1. Особливості реалізації державної політики в сфері запобігання корупції. Модуль 2. Відповідальність за вчинення корупційних дій. Модуль 3. Забезпечення доброчесності у діяльності державних службовців. Модуль 4 (вибірковий). Напрями реалізації антикорупційної політики для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування. Модуль 5 (вибірковий). Організація роботи з викривачами корупції у державних органах та органах місцевого самоврядування. Модульний контроль результатів навчання. Підсумковий контроль результатів навчання.
Оцінювання і форми поточного, підсумкового контролю. Відвідування занять (онлайн) - 20%, Проходження дистанційного навчання (в асинхронному режимі, у тому числі онлайн-курс) -20%, Опрацювання обов’язкової літератури, інформаційних та інших матеріалів -10%, Поточний контроль -20%, Підсумковий контроль -30%. Документ про підвищення кваліфікації видається за умови набрання учасником професійного навчання не менше ніж 70%, обрахованих з урахуванням питомої ваги кожної зі складових оцінювання та за умови успішного проходження підсумкового контролю.
Контактний телефон: +38(0542)687-782
e-mail: cpo@fpkpo.sumdu.edu.ua
Категорії посад державної служби: Б В
Вимоги до учасників навчання:
Державні службовці, які займають посади державної служби категорій "Б" та "В"
Набір на програму не розпочато.
40007, м. Суми, вул. Харківська, 116, Сумський державний університет
Сумська
Маріупольський державний університет
Вища школа публічного управління
Полтавський регіональний центр підвищення кваліфікації