Метою програми є набуття та вдосконалення учасниками навчання професійних знань у сфері антикорупційного законодавства, умінь та навичок, що забезпечують відповідний рівень професійної кваліфікації державного службовця для його професійної діяльності та реалізації державної антикорупційної політики як на державному так і на регіональному рівні.
За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:
знання: стану реалізації державної політики у сфері запобігання і протидії корупції; соціальних передумов та соціальної сутності корупції в Україні; особливостей здійснення державного управління щодо запобігання корупційним правопорушенням; причин та умов корупційної злочинності в Україні; правових підстав та порядку проведення фінансового контролю відносно публічних службовців;
уміння: орієнтуватися в основних проблемах запобігання корупції; реалізовувати завдання щодо запобігання дії корупції відповідно до напряму своєї службової діяльності; аналізувати й узагальнювати інформацію щодо корупції як кримінологічної проблеми; реалізовувати отримані знання щодо запобігання корупції у практичній діяльності; дотримуватися чинного законодавства з питань запобігання корупції;
навички: ефективної реалізації норм діючого законодавства в сфері державної служби та місцевого самоврядування; дотримання правил фінансового контролю; виявляти та аналізувати причини та умови, що сприяють вчиненню корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупції, вживати заходи для їх усунення; забезпечення доброчесності.
Заняття проводяться у формі інтерактивних лекцій, практичних занять, тематичних дискусій з елементами індивідуальної та групової роботи слухачів.
Ресурсне забезпечення дистанційного навчання: назви вебплатформи, веб-сайту, електронної системи навчання, через які здійснюватиметься дистанційне навчання із зазначенням посилання (вебадреси) - Google meet (https://meet.google.com), Zoom (https://sumdu-edu-ua.zoom.us).
Зміст програми: Тема 1. Формування та реалізація антикорупційної політики в Україні. Відповідальність державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за вчинення корупційних діянь. Тема 2. Державна політика щодо обмежень і заборон для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Правові засади проведення фінансового контролю відносно публічних службовців. Тема 3. Забезпечення доброчесності у діяльності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Оцінювання і форми поточного, підсумкового контролю. Відвідування занять під час проходження дистанційного навчання шляхом участі у вебінарах – 60%. Самостійна робота (опрацювання обов’язкової літератури, інформаційних та інших матеріалів) – 10%. Поточний контроль здійснюється шляхом проведення комп'ютерного тестування - 30%.
Поточний контроль здійснюється у формі тестування у режимі реального часу за допомогою Google-форми (20 тестових завдань). Проводиться в останній день навчання дистанційно в синхронному режимі. Поточний контроль вважається успішно зданим за умови правильної відповіді на 12 тестових завдань (60% від загальної кількості).
Оцінювання здійснюється за 100 бальною шкалою. Шкала оцінювання прямо пропорційна питомій вазі кожного критерію оцінювання у підсумковій оцінці. Підсумком оцінювання є сума всіх оцінок за кожною складовою оцінювання результатів навчання.
Документ про підвищення кваліфікації видається за умови набрання учасником професійного навчання не менше ніж 70% (70 балів), обрахованих з урахуванням питомої ваги кожної зі складових оцінювання та за умови успішного проходження поточного контролю.
Контактний телефон: +38(0542)333-098
e-mail: cpo@fpkpo.sumdu.edu.ua
Категорії посад державної служби: Б В
Вимоги до учасників навчання:
проходження онлайн-курсу “Доброчесна державна служба” за посиланням https://study.nazk.gov.ua/courses/course-v1:NAZK+ak007+2023-05/about
Набір на програму не розпочато.
40007, м. Суми, вул. Харківська, 116, Сумський державний університет
Сумська
Кам'янець-Подільський державний інститут
Вища школа публічного управління
Вища школа публічного управління