Метою програми є набуття та вдосконалення учасниками навчання професійних знань у сфері антикорупційного законодавства, умінь та навичок, що забезпечують відповідний рівень професійної кваліфікації державного службовця для його професійної діяльності та реалізації державної антикорупційної політики як на державному так і на регіональному рівні.
За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:
знання: стану реалізації державної політики у сфері запобігання і протидії корупції; соціальних передумов та соціальної сутності корупції в Україні; особливостей здійснення державного управління щодо запобігання корупційним правопорушенням; причин та умов корупційної злочинності в Україні; правових підстав та порядку проведення фінансового контролю відносно публічних службовців;
уміння: орієнтуватися в основних проблемах запобігання корупції; реалізовувати завдання щодо запобігання дії корупції відповідно до напряму своєї службової діяльності; аналізувати й узагальнювати інформацію щодо корупції як кримінологічної проблеми; реалізовувати отримані знання щодо запобігання корупції у практичній діяльності; дотримуватися чинного законодавства з питань запобігання корупції;
навички: ефективної реалізації норм діючого законодавства в сфері державної служби та місцевого самоврядування; дотримання правил фінансового контролю; виявляти та аналізувати причини та умови, що сприяють вчиненню корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупції, вживати заходи для їх усунення; забезпечення доброчесності.
Заняття проводяться у формі інтерактивних лекцій, практичних занять, тематичних дискусій з елементами індивідуальної та групової роботи слухачів.
Ресурсне забезпечення дистанційного навчання: назви вебплатформи, веб-сайту, електронної системи навчання, через які здійснюватиметься дистанційне навчання із зазначенням посилання (вебадреси) - Google meet (https://meet.google.com), Zoom (https://sumdu-edu-ua.zoom.us).
Зміст програми: Тема 1. Формування та реалізація антикорупційної політики в Україні. Відповідальність державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за вчинення корупційних діянь. Тема 2. Державна політика щодо обмежень і заборон для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Правові засади проведення фінансового контролю відносно публічних службовців. Тема 3. Забезпечення доброчесності у діяльності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Оцінювання і форми поточного, підсумкового контролю. Відвідування занять під час проходження дистанційного навчання шляхом участі у вебінарах – 60%. Самостійна робота (опрацювання обов’язкової літератури, інформаційних та інших матеріалів) – 10%. Поточний контроль здійснюється шляхом проведення комп'ютерного тестування - 30%.
Поточний контроль здійснюється у формі тестування у режимі реального часу за допомогою Google-форми (20 тестових завдань). Проводиться в останній день навчання дистанційно в синхронному режимі. Поточний контроль вважається успішно зданим за умови правильної відповіді на 12 тестових завдань (60% від загальної кількості).
Оцінювання здійснюється за 100 бальною шкалою. Шкала оцінювання прямо пропорційна питомій вазі кожного критерію оцінювання у підсумковій оцінці. Підсумком оцінювання є сума всіх оцінок за кожною складовою оцінювання результатів навчання.
Документ про підвищення кваліфікації видається за умови набрання учасником професійного навчання не менше ніж 70% (70 балів), обрахованих з урахуванням питомої ваги кожної зі складових оцінювання та за умови успішного проходження поточного контролю.
Контактний телефон: +38(0542)333-098
e-mail: cpo@fpkpo.sumdu.edu.ua
Категорії посад державної служби: Б В
Вимоги до учасників навчання:
проходження онлайн-курсу “Доброчесна державна служба” за посиланням https://study.nazk.gov.ua/courses/course-v1:NAZK+ak007+2023-05/about
Набір на програму не розпочато.
40007, м. Суми, вул. Харківська, 116, Сумський державний університет
Сумська
Донбаський інститут техніки та менеджменту...
Донбаський інститут техніки та менеджменту...
Приватний післядипломний заклад освіти «Інститут...