ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ (ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ), ЗАПОБІГАННЯ ВИПАДКАМ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ ТА РЕАГУВАННЯ НА НИХ

Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (гендерна рівність), запобігання випадкам дискримінації за ознакою статі та реагування на них

Загальна короткострокова програма
Джерело фінансування - Безкоштовно
Форма навчання - Дистанційна
Погоджено з НАДС - Наказ НАДС від 11 липня 2024 р. № 107-24
Напрям:
  • забезпечення рівних права та можливостей жінок і чоловіків (гендерна рівність)
Компетентності:
  • Професійні знання

Опис програми:

Загальна мета.  Формування знань та професійних компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення діяльності органів влади на основі гендерної паритетності, формування нового світогляду щодо гендерної рівності у сфері управління. 

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

знання:  понятійного апарату у сфері ґендерної політики; державного інституційного механізму забезпечення ґендерної рівності; нормативно-правових основ гендерної рівності;

уміння:  застосовувати норми чинного законодавства та сучасні інструменти забезпечення ґендерної рівності у професійній діяльності; використовувати методологію реалізації ґендерно орієнтованого бюджетування;

навички: - впровадження ґендерного підходу під час розробки та реалізації проектів і програм місцевого розвитку.

Заняття проводяться у формі інтерактивних лекцій, практичних занять, тематичних дискусій елементами індивідуальної та групової роботи слухачів.

Ресурсне забезпечення дистанційного навчання: назви вебплатформи, веб-сайту, електронної системи навчання, через які здійснюватиметься дистанційне навчання із зазначенням посилання (вебадреси) - Google meet (https://meet.google.com), Zoom (https://sumdu-edu-ua.zoom.us).

Зміст програми: Тема 1. Категорії та поняття гендеру, гендерної структури суспільства і гендерної нерівності.  Тема 2. Нормативно-правові основи гендерної рівності. Тема 3. Принцип гендерної рівності і недискримінації у процедурах аналізу політики і документах організацій. 

Оцінювання і форми поточного, підсумкового контролю. Відвідування занять під час проходження дистанційного навчання шляхом участі у вебінарах – 60%. Самостійна робота (опрацювання обов’язкової літератури, інформаційних та інших матеріалів) – 10%. Поточний контроль здійснюється шляхом проведення комп`ютерного тестування – 30%. 

Документ про підвищення кваліфікації видається за умови набрання учасником професійного навчання не менше ніж 70%, обрахованих з урахуванням питомої ваги кожної зі складових оцінювання та за умови успішного проходження поточного контролю.


Цільова група:

Категорії посад державної служби: Б В


Обсяг програми (кредити ЄКТС): 0.5

Набір на програму не розпочато.

Місце проведення навчання

40007, м. Суми, вул. Харківська, 116, Сумський державний університет

Сумська

Інші програми за цим напрямом