ЗАГАЛЬНА ПРОФЕСІЙНА (СЕРТИФІКАТНА) ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ «ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ»

Загальна професійна (сертифікатна) програма підвищення кваліфікації «Запобігання та виявлення корупції»

Загальна професійна (сертифікатна) програма
Джерело фінансування - Безкоштовно
Напрям:
  • Антикорупційна тематика (доброчесність, запобігання корупції, стандарти доброчесної та етичної поведінки)

Опис програми:

Мета програми: підвищення рівня професійної компетентності публічних службовців щодо правових та організаційних засад запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів, усунення наслідків корупційних діянь, профілактики корупції.

Професійні компетентності: знання законодавства у сфері протидії корупційним правопорушенням; прийняття ефективних рішень щодо запобігання корупційним проявам та їх профілактика; особистісні компетенції.

Форми навчання: очна, змішана (очно-дистанційна).

Обсяг програми: 2,4 кредитів ЄКТС.

Структура програми: Обов’язкові модулі: Модуль 1. Нормативно-правове регулювання антикорупційної діяльності в Україні; Модуль 2. Формування та реалізація національної антикорупційної політики в умовах глобалізації; Модуль 3. Корупційні ризики в публічному управлінні; Модуль 4. Оновлення влади та антикорупційна реформа.

Вибіркові модулі: Модуль 5. Превентивні антикорупційні механізми: види та порядок застосування; Модуль 6. Громадський контроль як засіб запобігання корупції; Модуль 7. Організація та порядок проведення спеціальної перевірки щодо державних службовців; Модуль 8. Юридична відповідальність за корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані з корупцією: теоретичний та практичний аспекти; Модуль 9. Електронне декларування як складова попередження корупційних проявів у діяльності державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування; Модуль 10: Етика державного службовця та працівника органів місцевого самоврядування як засіб запобігання корупції.  

Очікувані результати навчання: 

знання: термінології щодо видів корупційних діянь, відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією; організаційно-правових засад забезпечення діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) із питань запобігання та виявлення корупції; ситуацій, яких потрібно уникати при виконанні службових обов’язків, дотримуючись у своїй повсякденній діяльності вимог, обмежень та заборон встановлених законодавством про запобігання корупції; обмежень сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності у зв’язку з перебуванням на державній службі, після припинення державної служби, укладенні трудових договорів (контрактів), вчинення правочинів у сфері підприємницької діяльності, представлення інтересів фізичних або юридичних осіб, використання інформації, яка стала відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків; основних положень розроблення, організації та контролю за проведенням заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаних із корупцією; основних аспектів взаємовідносин уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) із питань запобігання та виявлення корупції з Національним агентством з питань запобігання корупції; процедури організації проведення спеціальної перевірки та функціонування Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення; щодо правового статусу викривача, гарантії захисту викривачів, впровадження інституту викривачів в Україні та їх захисту за національним законодавством; сучасних способів підвищення ефективності, відкритості та прозорості організації державної влади (електронне врядування);

уміння: застосовувати положення антикорупційного законодавства у повсякденній службовій діяльності; ефективно реалізовувати політику держави щодо запобігання та протидії корупційним проявам на державній службі, службі в органах місцевого самоврядування шляхом поширення ідеї доброчесності, інформування та попередження про наслідки діянь; інформувати громадськість щодо наслідків та міри відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень публічними службовцями; професійно реагувати на ситуації, які можуть призвести до вчинення корупційного правопорушення та запобігати порушенню антикорупційного законодавства, вчиненню адміністративних та кримінальних корупційних правопорушень; реалізовувати права й обов’язки, закріплені нормами законодавства за уповноваженими підрозділами (уповноваженими особами) з питань запобігання та виявлення корупції; налагоджувати та підтримувати ефективні комунікативні канали з державними службовцями установи (організації), керівництвом, фахівцями НАЗК, іншими органами антикорупційної діяльності; застосовувати порядок отримання та обробки повідомлень про корупцію в державних органах та органах місцевого самоврядування; належним чином виконувати вимоги щодо відкритих даних та застосовувати наявні відкриті дані для виконання службових обов’язків, там, де це необхідно;

навички: здійснювати ефективну комунікацію щодо запобігання та виявлення корупційних діянь; надавати допомогу щодо попередження виявів корупції та конфлікту інтересів; належним чином і своєчасно реагувати на пропозицію забороненого подарунка чи неправомірної вигоди, а також на виявлення предметів, які можуть бути забороненим подарунком чи неправомірною вигодою; належним чином і своєчасно реагувати на пропозицію забороненого подарунка чи неправомірної вигоди, а також на виявлення предметів, які можуть бути забороненим подарунком чи неправомірною вигодою; виявляти та застосовувати дієві способи врегулювання потенційного та реального конфлікту інтересів у конкретних ситуаціях.

Гіперпосилання на сторінку вебсайту провайдера: https://www.wunu.edu.ua/pdf/nnipu/prog_9.pdf

Додаткова інформація:

Програму запроваджено: наказ ректора Західноукраїнського національного університету від 25 лютого 2021 року № 83.

Програму погоджено: наказ НАДС від 23 березня 2021 року № 49-21.


Цільова група:

Категорії посад державної служби: Б В

Категорії посад в органах місцевого самоврядування: I II III IV V VI VII

Вимоги до учасників навчання:
очна, змішана (очно-дистанційна)


Обсяг програми (кредити ЄКТС): 2.4

Набір на програму не розпочато.

Місце проведення навчання

м.Тернопіль, вул.Львівська, 11

Тернопільська