ЗАГАЛЬНА ПРОФЕСІЙНА (СЕРТИФІКАТНА) ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ «СТРАТЕГІЯ РЕФОРМУВАННЯ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ФІНАНСАМИ: РОЗВИТОК ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ»

Загальна професійна (сертифікатна) програма підвищення кваліфікації «Стратегія реформування управління державними фінансами: розвиток податкової системи»

Загальна професійна (сертифікатна) програма
Джерело фінансування - Безкоштовно
Напрям:
  • Управління публічними фінансами

Опис програми:

Мета програми: формування в учасників професійного навчання компетентностей щодо управління державними фінансами та розвитку податкової системи.

Професійні компетентності:  знання законодавства у сфері оподаткування; професійні знання щодо управління державними фінансами; особистісні компетенції; прийняття ефективних рішень щодо організації управління оподаткуванням.

Форма навчання: очна, змішана (очно-дистанційна).

Обсяг програми: 2,4 кредитів ЄКТС.

Структура програми:  

Обов’язкові модулі програми: Модуль 1. Теоретико-ідеологічні та фундаментальні основи управління державними фінансами; Модуль 2. Прагматика управління державними фінансами; Модуль 3. Сучасні тенденції державного управління в фіскальній сфері; Модуль 4. Організаційні засади реалізації податкової системи України.

Вибіркові модулі програми: Модуль 5. Прагматика проведення податкової та митної політики; Модуль 6. Стратегія і тактика реалізації податкової політики України; Модуль 7. Підвищення ефективності фіскального адміністрування; Модуль 8. Управління державним боргом у системі макроекономічного регулювання.

Очікувані результати навчання:

знання: правового базису діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, що регулює особливості державного управління у сфері податкового і боргового фінансування держави; поняття складу та економічної сутності державних фінансів, їх суб’єктів та об’єктів, характеру прояву алокаційної, дистрибутивної та стабілізаційної функції державних фінансів; особливостей контролю, планування і прогнозування руху фінансових потоків на державному та локальному рівнях; сутності та завдань податкової політики держави, концепцій оподаткування в наукових поглядах зарубіжних та вітчизняних вчених; методів оцінки державного боргу та сучасних підходів мінімізації його масштабів;

уміння: систематизувати, обробляти, аналізувати та узагальнювати інформацію щодо справляння податків та боргового фінансування; ідентифікувати ризики та виявляти загрози сектору державних фінансів; здійснювати моніторинг ефективності управління державними фінансами, володіти системою знань про інструментарій податкового контролю, механізми попередження ухилення від оподаткування за допомогою превентивних заходів податкового контролю; оцінювати рівень боргового навантаження на економіку країни та вирішувати проблеми, пов’язані із забезпеченням боргової безпеки України та її боргової стратегії; визначати ефективність управління муніципальними запозиченнями на місцевому рівні;

навички: реалізації отриманих знань у практичній діяльності щодо розвитку податкової системи та управління державним боргом; виконання завдань щодо реалізації напрямів реформування податкової системи; дотримання чинного законодавства з питань оподаткування на державному та локальному рівні.

Гіперпосилання на сторінку вебсайту провайдера: https://www.wunu.edu.ua/training-courses-nnipu/

Додаткова інформація:

Програму запроваджено: наказ ректора Західноукраїнського національного університету від 25 лютого 2021 року № 83.


Цільова група:

Категорії посад державної служби: Б В

Категорії посад в органах місцевого самоврядування: I II III IV V VI VII

Вимоги до учасників навчання:
наявність ступеня бакалавра, спеціаліста або магістра


Обсяг програми (кредити ЄКТС): 2.4

Набір на програму не розпочато.

Місце проведення навчання

м.Тернопіль, вул.Львівська, 11

Тернопільська

Інші програми за цим напрямом