ЗАГАЛЬНА ПРОФЕСІЙНА (СЕРТИФІКАТНА) ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ «РЕФОРМУВАННЯ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ»

Загальна професійна (сертифікатна) програма підвищення кваліфікації «Реформування публічного управління: методологічні засади та інституціональне забезпечення»

Загальна професійна (сертифікатна) програма
Джерело фінансування - Безкоштовно
Напрям:
  • Публічне управління та адміністрування

Опис програми:

Мета програми: формування в учасників професійного навчання компетентностей із впровадження реформи системи публічного управління, вироблення й реалізації ефективних публічно-управлінських механізмів.

Професійні компетентності:  знання законодавства у сфері реформування системи публічного управління; професійні знання щодо впровадження реформи публічного управління; особистісні компетенції; прийняття ефективних рішень щодо публічного управління.

Форма навчання: очна, змішана (очно-дистанційна).

Обсяг програми: 2,4 кредитів ЄКТС.

Структура програми:  

Обов’язкові модулі програми: Модуль 1. Сучасні виклики та загрози розвитку публічного управління; Модуль 2. Стратегічне планування в сфері публічного управління; Модуль 3. Прояви корупції в діяльності державних службовців: запобігання та протидія; Модуль 4. Кадрові технології в системі публічної служби як засіб реалізації кадрової політики.

Вибіркові модулі програми: Модуль 5. Проєкти у сфері публічного управління, їх розробка та реалізація; Модуль 6. Поведінка державних службовців у контексті управління змінами; Модуль 7. Інформаційно-комунікативна діяльність у публічному управлінні; Модуль 8. Публічні закупівлі: планування, бюджетування та підготовка тендерної документації; Модуль 9. Соціально-психологічні аспекти діяльності державних службовців; Модуль 10. Фандрайзинг як метод мобілізації фінансових ресурсів для розвитку  сфери публічного управління.

Очікувані результати навчання:

знання: теоретичних засад, сучасних механізмів реалізації публічної політики та методів оцінки її результативності; теоретико-методологічних основ побудови системи публічного управління, інституціонального забезпечення її функціонування та напрямів реформування; сучасних підходів до формування організаційної та функціональної структури регіонального управління в Україні та основних механізмів його здійснення; специфіки реформування національної моделі публічної служби відповідно до європейських принципів демократичного врядування; засад професіоналізації публічної служби; нормативно-правового та організаційно-функціонального забезпечення процесів взаємодії органів влади щодо узгодженої реалізації цілей регіону та територіальних громад; інституційної та інструментальної бази управління ресурсами в системі публічного управління; базових сучасних теорій змін, закономірностей розвитку процесів реалізації змін в органі влади; інституційного забезпечення стратегічного управління та планування розвитку територій; критеріїв якості надання публічних послуг; концепцій, теорій, моделей та успішних практик управління якістю з метою визначення цілей з якості, вироблення концептуальних засад політики якості діяльності органу влади; функцій, принципів та особливостей управління розвитком персоналу в органах влади;

уміння: аналізувати результативність публічної політики, оцінювати глобальні рейтинги України в реалізації публічної політики; давати власну оцінку проблем публічного управління, аналізувати його інституціональне забезпечення та процеси реформування; визначати завдання, цілі та пріоритети регіонального управління, розробляти прогнози, цільові регіональні програми, стратегії та стратегічні плани, здійснювати моніторинг регіонального розвитку; давати оцінку процесам розвитку та реформування публічної служби, організовувати професійний розвиток та розвивати базові передумови кар'єрного зростання публічних службовців; використовувати технології сприяння розвитку міжмуніципального співробітництва, публічно-приватного партнерства, налагодження дієвої взаємодії владних структур; застосовувати спеціальні важелі управлінського впливу для вирішення проблем управління ресурсами на регіональному рівні; розробляти алгоритми реалізації змін в організаційній та функціональній підсистемі діяльності органу влади; забезпечувати реалізацію стратегічних публічно-управлінських рішень; розробляти та впроваджувати систему управління якістю в органах влади відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO серії 9000 та TQM, обґрунтовувати рішення щодо підвищення ефективності її функціонування; використовувати інструментарій для дієвого управління розвитком персоналу в органах влади;

навички: застосування інформаційно-аналітичних технологій при аналізі публічної політики; обґрунтування підходів до вироблення публічно-управлінських механізмів вирішення завдань суспільного розвитку; опрацювання нормативно-правових документів, що визначають регіональну політику; застосування прийомів і методів прогнозування, техніки проведення моніторингу, проєктного менеджменту, регіонального маркетингу; організації професійної діяльності публічних службовців та стимулювання розвитку ними компетентностей лідерства; налагодження взаємодії органів влади в питаннях узгодженого вирішення завдань регіонального і місцевого розвитку; використання інструментарію мотивації результативного та ефективного формування і використання ресурсів; ідентифікації проблем реалізації змін та розроблення шляхів їх усунення відповідно до напряму своєї службової діяльності; визначення стратегічних та операційних цілей розвитку території; формування навичок практичного мислення та роботи в умовах підвищених вимог до якості системи державного управління, якості публічних послуг та процесу їх надання; застосовування різноманітних форм і методів професійного розвитку персоналу.

Гіперпосилання на сторінку вебсайту провайдера: https://www.wunu.edu.ua/training-courses-nnipu/

Додаткова інформація:

Програму запроваджено: наказ ректора Західноукраїнського національного університету від 25 лютого 2021 року № 83.


Цільова група:

Категорії посад державної служби: Б В

Категорії посад в органах місцевого самоврядування: I II III IV V VI VII

Вимоги до учасників навчання:
наявність ступеня бакалавра, спеціаліста або магістра


Обсяг програми (кредити ЄКТС): 2.4

Набір на програму не розпочато.

Місце проведення навчання

м.Тернопіль, вул.Львівська, 11

Тернопільська