Загальна мета:
Систематизація та поглиблення базових та наведенні нових теоретичних знань про організацію процесів стратегічного управління та освоєння навиків пошуку можливостей і загроз зовнішнього середовища, що потребує розроблення/зміни стратегічних планів; формування навиків до здатності формувати та реалізовувати стратегії, а також проводити корегування на основі моніторингу зовнішнього середовища.
Цільова група:
державні службовці категорій «Б» та «В», посадові особи місцевого самоврядування IV-VII категорії посад, депутати місцевих рад.
Перелік професійних компетентностей, на підвищення рівня яких спрямовано програму:
професійні знання засад стратегічного планування і управління;
планування і управління;
прийняття ефективних рішень;
досягнення результатів;
виконання на високому рівні поставлених завдань.
Перелік тем:
Тема 1. Суть, еволюція формування та передумови застосування стратегічного управління та планування.
Тема 2. Роль стратегічного управління у забезпеченні сталого розвитку України в умовах трансформаційних змін.
Тема 3. Методичні аспекти оцінювання зовнішнього та внутрішнього середовища в контексті формування стратегії різного рівня управління.
Тема 4. Визначення мети, цілей у стратегічному управлінні та формування стратегії.
Тема 5. Стратегічне планування та прогнозування.
Тема 6. Ресурсне забезпечення стратегічного управління.
Тема 7. Прогнозування, планування та стратегії територіального розвитку. Особливості формування та реалізації регіональної політики.
Тема 8. Інформаційно-аналітичне забезпечення стратегічного управління та планування.
Очікувані результати навчання:
знання: сутності формування стратегічного управління; роль стратегічного управління у забезпеченні сталого розвитку України в умовах трансформаційних змін; методичні аспекти оцінювання зовнішнього та внутрішнього середовища в контексті формування стратегії організації; методи управління людськими ресурсами на державній службі; посилення інституційної спроможності служб управління персоналом державних органів;
уміння: застосовувати інформаційно-аналітичне забезпечення для стратегічного управління; використовувати ресурсне забезпечення стратегічного управління; аналізувати напрямки розвитку на макрорівні і на рівні конкретної державної установи; застосовувати методи стратегічного прогнозування і планування; розробляти і впроваджувати проекти як засіб реалізації стратегічних пріоритетів;
навички: прийняття рішень, що потребують застосування стратегічних підходів для управління у публічній сфері;планування і впровадження ефективних маркетингових стратегій; застосування методів пошуку та аналізу інформації, використання медіа і комунікації для участі у публічних дискусіях; організації та мотивації підлеглих на виконання запланованих змін; використання відповідних методів та інструментів для впровадження змін та подолання опору змінам.
Категорії посад державної служби: Б В
Категорії посад в органах місцевого самоврядування: I II III IV
Набір на програму не розпочато.
Львівська
Сумський державний університет
Академія Радник
Кропивницький інститут державного та муніципального...