ОСНОВИ ПАРТИСИПАТИВНОГО СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ

Основи партисипативного стратегічного планування

Загальна короткострокова програма
Джерело фінансування - Iнші умови
Форма навчання - Очна (денна)
Погоджено з НАДС - наказ НАДС від 03 травня 2023 року № 65-23
Напрям:
  • Стратегічне управління та планування
  • Проєктний менеджмент
  • стратегічне планування розвитку регіонів і територіальних громад
Компетентності:
  • Професійні знання

Опис програми:

Загальна мета: підвищення спроможності цільової групи навчання до застосування в діяльності органу місцевого самоврядування довгострокового планування з розвитку території в формі розробки стратегії розвитку територіальних громад на засадах залучення громадськості.

Зміст програми:

Тема 1. Методологія стратегічного планування 

Тема 2. Як формулюється стратегічне бачення розвитку територіальної громади

Тема 3. Визначення пріоритетних напрямів (стратегічних цілей) розвитку громади, оперативних цілей та завдань

Тема 4. Відбір проєктних ідей, заходів, програм для формування першого ПЗР стратегії, визначення їх фінансового забезпечення.

 

За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:

Знання законодавства, що регулює державну регіональну та місцеву політику з розробку середньо- та довгострокових документів із розвитку територій; засад проєктного менеджменту та стратегічного планування, особливостей їх застосування в роботі органів місцевого самоврядування;  засобів та методів залучення громадськості до розробки документів стратегічного характеру; процедури моніторингу та внесення змін до стратегії, що ухвалена.

Уміння аналізувати дані, зібрані для соціально-економічного аналізу розвитку території,  співставляти їх; досліджувати думку мешканців ТГ стосовно їхньої оцінки якості життя та послуг що надаються на теренах громади, застосовувати отримані результати для розробки стратегії; формулювати стратегічне бачення, визначати пріоритети розвитку ТГ на довгострокову перспективу, черговість їхнього виконання, формулювати та викладати у визначеній формі проєктні ідеї, визначати джерела їх фінансування; узгоджувати стратегію ТГ з іншими (внутрішніми та зовнішніми) стратегічними документами; створювати систему ефективного моніторингу реалізації стратегії та внесення змін до неї.

Навички збору даних, необхідних для соціально-економічного аналізу розвитку території, а також організації і проведення соціологічного дослідження мешканців ТГ;  здійснення факторного SWOT-аналізу, формування на його основі SWOT-матриці та визначення порівняльних переваг, викликів та ризиків ТГ; складання структури цілей та завдань стратегії розвитку ТГ; визначення SMART-показників успішності реалізації стратегії розвитку ТГ та Плану заходів із реалізації (далі – ПЗР); підготовки списків перелік проєктів місцевого (регіонального), місцевих програм розвитку, заходів із реалізації стратегії, а також фінансового забезпечення реалізації ПЗР, інших рекомендованих форм; участі в громадському обговоренні проєкту стратегії розвитку ТГ.

 

Додаткова інформація:

Зазначена програма для працівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади реалізовується за окремими договорами.


Цільова група:

Категорії посад в органах місцевого самоврядування: IV V VI VII


Обсяг програми (кредити ЄКТС): 0.8

Набір на програму не розпочато.

Провайдер
Місце проведення навчання

м.Чернігів, пр-т Миру, 43

Чернігівська

Інші програми за цим напрямом