Загальна мета: підвищення рівня знань учасників навчання щодо основних положень антикорупційного законодавства та засад державної антикорупційної політики в Україні; формування системи знань та вмінь, які забезпечують здатність своєчасно реагувати на зміни чинного законодавства, запобігати виникненню корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Зміст програми:
Тема 1. Соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні та світовий досвід у сфері боротьби з корупцією.
Тема 2. Сучасне антикорупційне законодавство України. Закон України «Про запобігання корупції». Національна антикорупційна стратегія. Закон України «Про засади
державної антикорупційної політики на 2021–2025 роки»
Тема 3. Методика подання та оприлюднення декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, через систему електронного декларування.
Тема 4. Врегулювання конфлікту інтересів: окремі процедури для посадовців, депутатів та керівників.
За результатами навчання слухачі повинні демонструвати:
Знання положень Закону України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових актів, що регулюють особливості організації запобігання корупції та встановлюють відповідальність за корупційні правопорушення; правових обмежень для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, встановлених законодавством з питань запобігання корупції; основних корупційних ризиків у діяльності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування; шляхів запобігання й врегулювання конфлікту інтересів на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування.
Уміння аналізувати, узагальнювати зміст основних законодавчих та інших нормативно-правових актів антикорупційного законодавства України; планувати та організовувати заходи, спрямовані на запобігання корупції; визначати ознаки і склад корупційних правопорушень; вживати заходи щодо виявлення фактів корупційних діянь та усунення наслідків правопорушень, пов’язаних із корупцією; своєчасно реагувати та застосувати необхідні заходи в ситуаціях потенційного та реального конфлікту інтересів.
Навички дотримання державними службовцями та посадовими особами загальних засад запобігання корупції у своїй діяльності; систематичного оновлення знань з питань запобігання та протидії проявам корупції (офіційні видання, Інтернет ресурси тощо); застосування отриманих знань щодо запобігання корупції у практичній діяльності; здійснення оцінки корупційних ризиків своєї діяльності, діяльності органу влади, умов та причин, що їх породжують; подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування через систему E-декларування відповідно до вимог чинного законодавства.
Зазначена програма для працівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади реалізовується за окремими договорами.
Категорії посад державної служби: Б В
Категорії посад в органах місцевого самоврядування: IV V VI VII
Набір на програму не розпочато.
м.Чернігів, пр-т Миру, 43
Чернігівська
Сумський державний університет
Академія Радник
Державний податковий університет