Мета програми: підвищення рівня професійних компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо використання інструментів електронного урядування та електронної демократії в професійній діяльності в умовах розвитку інформаційного суспільства.
Структура програми: 1. Нормативно-правове забезпечення сфери електронного урядування та електронної демократії. 2. Світові моделі електронного урядування. E-Government Development Index-Індекс розвитку е-урядування від ООН. 3. G-Cloud – концепція урядової хмарної інфраструктури. Сучасні світові платформи G- Cloud. 4. Електронні петиції, громадський бюджет, електронне консультування та інші сучасні інструменти електронної демократії. Проблематика впровадження електронних виборів. 5. Електронні послуги, публічні послуги, електронні публічні послуги та екосистема «Дія». 6 Сфера електронного документообігу, електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації. Концепція paperless. 7. Система електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”. Сумісність (інтероперабельність) цифрових реєстрів. 8. Електронне урядування як складова державної політики цифрового розвитку та цифрової трансформації. 9. Сфера доступу до публічної інформації у формі відкритих даних в умовах воєнного стану. Цифрові сервіси на основі відкритих даних. 10. Основи інформаційної безпеки та кібергігієна публічних службовців.
За результатами навчання слухачі отримають:
- знання: державної політики в сфері електронного урядування та електронної демократі; основ хмарних технологій і хмарних сервісів; основних положень інформаційної безпеки та кібергігієни; системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта; положень державної політики в сфері цифрової трансформації.
- уміння: застосовувати існуючі інструменти електронної демократії в Україні; використовувати цифрові сервіси на основі відкритих даних; застосовувати у професійній діяльності сучасні технології електронного урядування; використовувати інструменти е-залучення громадян до процесу прийняття управлінських рішень.
- навички використання мобільного застосунку «Дія» в практичній діяльності; застосування електронного документообігу; планування та здійснення заходів щодо впровадження в практику діяльності органу влади елементів електронного урядування; використання технології та інструментів електронної демократії при організації співробітництва з інституціями
Категорії посад державної служби: Б В
Категорії посад в органах місцевого самоврядування: IV V VI VII
Категорії керівників місцевих державних адміністрацій: Перший заступник Заступник
Набір на програму не розпочато.
майдан Свободи, 4
Харківська
Сумський державний університет
Академія Радник
Державний податковий університет