НАД ЧИМ ПРАЦЮВАТИМЕ НАДС В РАМКАХ ВИКОНАННЯ ПЛАНУ ПРІОРИТЕТНИХ ДІЙ УРЯДУ НА 2023 РІК

Над чим працюватиме НАДС в рамках виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік

20 Березня 2023

 

Завдання НАДС визначаються у розділі «Ефективне державне управління» Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік. До них належать: впровадження HRMIS, розвиток системи професійного навчання в контексті євроінтеграції України та підготовка нормативно-правових актів для створення можливостей державним службовцям отримати знання і досвід задля наближення законодавства України до права ЄС. Відповідний документ схвалено під час засідання Уряду 14 березня. 

«Визначені завдання амбітні і масштабні. Результатом їх виконання має стати якісний розвиток системи державної служби. Нам варто пам’ятати про розпочату роботу щодо вступу України до ЄС. Із цим напрямком також пов’язана низка важливих кроків», - зауважила Голова НАДС Наталія Алюшина. 

Упродовж року Інформаційна система управління людськими ресурсами (HRMIS) має бути впроваджена у 50% міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. Нагадаємо, що ця автоматизована система призначена для функціонування єдиної бази даних і цифровізації процесів, пов’язаних із виконанням функцій з питань управління персоналом.   

Інше важливе завданням – професійний розвиток державних службовців, які забезпечують підготовку необхідних документів щодо виконання зобов’язань України в сфері євроінтеграції. Зокрема, мова йде про підготовку навчальних онлайн-курсів спільно з проектами міжнародної технічної допомоги та закладами освіти. 

Окрім того, до кінця 2023 року не менше 40% державних службовців, які цього потребують,  мають оволодіти англійською мовою на рівні не нижче B1. 

Робота в цьому напрямі вже розпочата. Усі бажаючі публічні службовці можуть безкоштовно скористатися онлайн-платформою EF. Серед переваг вивчення там англійської – доступ із різних девайсів, інтерактивний інтерфейс, наявність практичних завдань, вибір темпу навчання, відслідковування прогресу. Навчальні модулі передбачають вивчення граматики, аудіювання, читання та тренування розмовних навичок. Програма вивчення англійської мови для публічних службовців у рамках проєкту доступна зареєстрованим користувачам Порталу управління знаннями (алгоритм реєстрації на навчання). 

Окрім цього, НАДС має підготувати План заходів з розвитку системи профнавчання публічних службовців до 2027 року, а також Порядок здійснення навчальних поїздок, стажування, службових відряджень за кордон. Також експертами НАДС своєчасно забезпечується виконання завдань Плану і наразі напрацьовано законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо удосконалення порядку співвідношення між рангами державних службовців та рангами посадових осіб місцевого самоврядування, спеціальними званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями, який подано на розгляд Уряду.