Мета загальної короткострокової програми підвищення кваліфікації
Удосконалити комунікативну професіограму державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування з урахуванням європейських цінностей. Підвищити рівень володіння публічним службовцем державною мовою (розуміння її структури, особливостей словникового складу та граматичної будови, правил написання слів та їх використання в різних функціональних стилях, зокрема в офіційно-діловому).
Оновити та покращити різні рівні мовної компетентності (знання про функціонування і системну організацію української мови на рівнях лексики, граматики, фонетики і фонології, орфографії, орфоепії, пунктуації).
Удосконалити писемне й усне ділове мовлення для подальшої підготовки до професійної комунікації. Підвищити рівень комунікативної культури у сфері публічного управління.
Професійні компетентності:
· професійні знання державної мови.
Структура програми
Тема 1. Комунікативна професіограма публічного службовця: мовна і комунікативна компетентності.
Тема 2. Усна та письмова комунікативна компетентність публічного службовця (орфоепічні та орфографічні норми української мови).
Тема 3. Іменні частини мови у професійному мовленні публічних службовців.
Тема 4. Особливості вживання розділових знаків у письмовому мовленні.
Тема 5. Ділові папери як засіб професійної комунікації публічного службовця.
Очікуванні результати навчання
За результатами навчання слухачі повинні демонструвати: |
|
знання |
ü норм усного та писемного ділового мовлення; ü вимог до державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування щодо вільного володіння українською мовою; ü змісту мовної і комунікативної компетентності державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування; ü положень нормативно-правових актів, щодо застосування ділової української мови органами публічного управління; ü вимоги застосування української ділової мови в професійній діяльності; ü особливостей мовного і мовленнєвого етикету державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування ü правил орфографії, орфоепії, лексики та пунктуації; ü складання й оформлення ділової документації; ü службового етикету усної форми професійного спілкування; ü основних змін в українському правописі; ü державного стандарту оформлення ділової документації у сфері публічного управління. |
уміння |
ü обирати й використовувати мовні засоби в діловому мовленні; ü правильно здійснювати документування управлінської діяльності; ü складати і оформлювати ділові документи згідно вимог; ü дотримуватися норм ділової української мови в професійному спілкуванні; ü складати документи відповідно до сучасних норм ділового мовлення; ü професійно структурувати власний публічний виступ. |
навички |
ü аналізу власного мовлення; ü редагування текстів документації; ü використання засобів сучасної ділової української мови залежно від умов спілкування, мети та змісту мовлення; ü використання термінологічних словників; ü володіння фаховою термінологією; ü володіння правилами побудови словосполучень і речень; усним і писемним діловим мовленням; ü правильного оформлення професійної документації згідно з нормативною базою сучасної української ділової мови. |
Гепірпосилання на сторінку вебсайту. Дистанційне віртуальне освітнє середовище Кропивницького інституту державного та муніципального управління http://vns.kidmu.com.ua; Zoom: https://usou.web.zoom.us.
Методи навчання, форми проведення навчальних занять
Програма включає такі форми роботи: відеоконференція в системі ZOOM, презентації до лекції, тренінги, самостійне опрацювання слухачем текстів лекцій, виконання завдань самостійної роботи, групове обговорення, самодіагностика, тестування, підсумкове тестування.
Категорії посад державної служби: Б В
Категорії посад в органах місцевого самоврядування: I II III IV V VI VII
Вимоги до учасників навчання:
Вища освіта
Залишилося 20 місць з 20.
м. Кропивницький, вул. Миколи Левитського, 73
Кіровоградська
Академія Радник
Сумський державний університет
Вища школа публічного управління