Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Програма DOBRE розпочала роботу у 2016 році і відтоді допомагає територіальним громадам (ТГ) скористатися можливостями та подолати виклики, пов'язані з децентралізацією. Протягом перших шести років Програма DOBRE тісно співпрацювала зі 100 ТГ, виконуючи дві основні мети - по-перше, допомогти ТГ урядовувати дієво, відкрито та підзвітно, і по-друге, сприяти активному і ефективному залученню громадян до прийняття рішень та вироблення політик.
Восени 2022 року USAID винагородило Програму DOBRE, продовжуючи її на три роки. Протягом цих трьох років DOBRE тісно співпрацюватиме з 60 територіальними громадами (52 з яких вже працювали з Програмою DOBRE раніше). Технічна допомога покликана допомогти ТГ оговтатися від війни та відновити свій розвиток. Підтримка включатиме стратегічне планування, фінансове управління, надання послуг, місцевий економічний розвиток, управління у кризових ситуаціях, сучасні комунікації, громадську активність та зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування й буде посилена матеріальною допомогою. Програма DOBRE працює з громадами-партнерами у десяти областях України: Дніпропетровській, Чернігівській, Харківській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Івано-Франківській та Чернівецькій.
Консорціум DOBRE, очолюваний організацією Глобал Ком'юнітіз, включає наступні партнерські організації:
Український Кризовий Медіа Центр (УКМЦ) - впроваджує потужну комунікаційну стратегію, що підвищує обізнаність громадськості про переваги децентралізації, навчає зацікавлені сторони ефективним комунікаціям та максимально поширює результати, досягнуті ТГ та Програмою DOBRE.
Фонд розвитку місцевої демократії імені Єжи Регульського (FSLD/FRDL) надає експертизу та рекомендації ТГ щодо стратегічного планування та інших питань, щоб допомогти громадам відновитися та рухатися вперед.
Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK): навчає ТГ кризовому менеджменту та ефективним підходам до управління в сучасних умовах.
Загальна професійна (сертифікатна) програма
Мета програми: Удосконалення професійних компетентностей посадових осіб місцевого самоврядування, необхідних для забезпечення антикризового менеджменту та стійкості в публічній сфері та розвитку територіальних громад.
...