ПЛАНИ УПРАВЛІННЯ РІЧКОВИМ БАСЕЙНОМ

Плани управління річковим басейном

Спеціальна короткострокова програма
Джерело фінансування - Iнші умови
Форма навчання - Дистанційна
Напрям:
  • управління водними ресурсами (СП)
Компетентності:
  • Впровадження змін
  • Командна робота та взаємодія
  • Прийняття ефективних рішень

Опис програми:

Мета програми «Плани управління річковим басейном» : висвітити сучасні вимоги з розробки планів управління річковим басейном відповідно до законодавства України та чинних нормативних актів.

 

План управління річковим басейном розробляється з метою досягнення екологічних цілей, визначених для кожного району річкового басейну, в установлені строки, тому курс орієнтований на розвиток компетентностей, що можуть оптимізувати даний процес.

Також заняття мають сформувати у слухачів здатність творчо мислити при вирішенні складних проблем і прийнятті продуктивних рішень, оскільки стратегічною екологічною ціллю для всіх районів річкових басейнів є досягнення/підтримання “доброго” екологічного стану масивів поверхневих та підземних вод, а також “доброго” екологічного потенціалу штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод.

 

Завданнями програми «Плани управління річковим басейном» є: сформувати спеціаліста з активною позицією щодо практичної реалізації принципу пріоритетності під час підготовки планів управління річковим басейном, здатного застосовувати нестандартне мислення, самостійність та ініціативу, який добре орієнтується в законодавстві обраного профілю і адаптує заявлені вимоги до ситуації; виховувати у слухачів  повагу до Конституції України, законів України, почуття відповідальності, прагнення досягнути високої професійності у виконанні функціональних обов’язків згідно з посадовим призначенням.

 

Найменування тем навчання:

 

Загальна характеристика поверхневих та підземних вод району річкового басейну

Основні антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у тому числі точкових та дифузних джерел

Зони (території), які підлягають охороні, та їх картування

Картування системи моніторингу, результатів програм моніторингу, що виконуються для поверхневих вод (екологічний і хімічний), підземних вод (хімічний і кількісний), зон (територій), які підлягають охороні

Перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні, та строки їх досягнення

Економічний аналіз водокористування

Огляд виконання програм або заходів, включаючи шляхи досягнення визначених цілей

Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати

Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проекту плану управління річковим басейном

Перелік компетентних органів державної влади, відповідальних за виконання плану управління річковим басейном

Порядок отримання інформації, у тому числі первинної, про стан поверхневих і підземних вод

 

 

Очікувані результати навчання

Знання. 

Знати структуру підготовки та сам процес розроблення проекту плану управління річковим басейном, вміти готувати план-графік його розроблення.

Знання і розуміння предметної області та професійної діяльності; вчитися і оволодівати сучасними знаннями; знати і розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми;

Орієнтуватися в специфіці основних антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у тому числі точкових та дифузних джерел, для більш якісної підготовки зазначених планів управління.

Коректність використання інформаційних та комунікаційних технологій  до пошуку та аналізу інформації з різних джерел.

Розуміння економічного та юридичного аспектів роботи під час розробки планів управління річковим басейном.

 

Уміння. 

Уміти застосовувати інформаційні та комунікаційні технології для інформаційного забезпечення професійної діяльності та проведення досліджень прикладного характеру;

Використовувати інформаційних та комунікаційних технологій  до пошуку та аналізу інформації з різних джерел під час розроблення перших планів управління річковим басейном для кожного району річкового басейну, що здійснюється в період виконання Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, затвердженої Законом України від 24 травня 2012 р. № 4836-VI;

Оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт; укладати ділову документацію та проводити технологічні та економічні розрахунки; зберігати та примножувати досягнення і цінності суспільства.

Вміти забезпечувати якісне проведення організаційних заходи щодо розроблення планів управління річковими басейнами та їх виконання. Уміти готувати проект плану управління річковим басейном, що повинен відповідати структурі згідно з додатком Постанови №№ 336. У разі виділення суббасейнів у межах району річкового басейну, розробляти плани управління суббасейнами за структурою згідно з додатком Постанови № 336, враховувати, що все це включаються до відповідного плану управління річковим басейном як окремі розділи.

 

Навички. 

Працювати в команді та автономно, оскільки плани управління річковими басейнами розробляються Держводагентством разом з Держгеонадрами, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими заінтересованими сторонами з урахуванням рішень відповідних басейнових рад.

Проводити пошук та обробку науково-технічної інформації з різних джерел та застосовувати її для вирішення конкретних технічних і технологічних завдань;

Організовувати та керувати виробничо-технологічними процесами з використанням інформаційного та прогресивного забезпечення; організовувати та проводити контроль якості і безпечності сировини, із застосуванням сучасних методів досліджень.

 

Детальніше з структурою програми Ви можете ознайомитися на нашому сайті https://vodacpk.com.ua/ в розділі -Навчальні програми-

 

Додаткова інформація:

Згідно з вимогами освітньої програми слухачі повинні набути здатності навчатись, адаптуватись та розвиватись в процесі роботи досягаючи цілей в майбутньому:

 

 

Інтегральна: розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми технічного і технологічного характеру.

Загальні: знання і розуміння предметної області та професійної діяльності; вчитися і оволодівати сучасними знаннями; виявляти ініціативу та підприємливість; використання інформаційних та комунікаційних технологій  до пошуку та аналізу інформації з різних джерел; оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт; працювати в команді та автономно; здійснення безпечної діяльності.

Фахові: організовувати та керувати виробничо-технологічними процесами з використанням інформаційного та прогресивного забезпечення; організовувати та проводити контроль якості і безпечності сировини, із застосуванням сучасних методів досліджень; укладати ділову документацію та проводити технологічні та економічні розрахунки.

 

 

Забезпечення програмних результатів навчання: знати і розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми під час розробки планів управління річковим басейном; уміти застосовувати інформаційні та комунікаційні технології для інформаційного забезпечення професійної діяльності та проведення досліджень прикладного характеру; проводити пошук та обробку науково-технічної інформації з різних джерел та застосовувати її для вирішення конкретних технічних і технологічних завдань; дотримуватися правил техніки безпеки та проводити технічні та організаційні заходи щодо організації безпечних умов праці під час виробничої діяльності; зберігати та примножувати досягнення і цінності суспільства.

 

Навчання безкоштовне для керівників та фахівців підвідомчих організацій Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. 

Всі інші, хто не належить до спеціалістів Міндовкілля, проходять курс на платній основі (за детальнішою інформацією звертатися за контактами ЦПКВГ, які зазначено в профілі провайдера).

 

 

 


Цільова група:

Вимоги до учасників навчання:

працівники підвідомчих організацій Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України


Обсяг програми (кредити ЄКТС): 1

Набір на програму не розпочато.

Місце проведення навчання

м. Київ, вул. Солом'янська, 1

Київ

4.93

відгуків: 7
Рейтинг навчального заходу
Інші програми за цим напрямом