ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ АСОЦІАЦІЙ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Відбулася зустріч з представниками всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування

06 Жовтня 2020

За ініціативи НАДС проведено консультативну зустріч з представниками всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та експертами Програми Ради Європи. Мета зустрічі - обговорення змін до Законів України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та “Про статус депутатів місцевих рад”. 

Про новації розповіли керівник експертної групи з питань організації професійного навчання, в.о. директора Генерального департаменту з питань професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування НАДС Людмила Рикова та експерт Програми Ради Європи «Децентралізація реформи місцевого самоврядування» Наталія Гнидюк.

Головна увага – питанню професіоналізації служби в органах місцевого самоврядування.  Це є важливим з огляду на зростаючий обсяг функцій і повноважень місцевих громад в рамках реформи децентралізації. Зокрема, ряд змін пропонується внести щодо питань професійного навчання посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації.  Також пропонується ввести таке поняття, як «професійна компетентність», а це вимагає напрацювати професійні стандарти у сфері служби в органах місцевого самоврядування.

В цілому, запропоновані зміни до законів асоціаціями підтримані. Робота в даному напрямку триває