Особливості військового обліку та бронювання військовозобов’язаних в органах державної влади в умовах воєнного стану увійшло в топ актуальних питань для фахівців управління персоналом. Законодавством впроваджено низку норм і вимог, які суттєво впливають на ці процеси. З огляду на це НАДС спільно з Вищою школою публічного управління реалізували ініціативу інтерактивного спілкування HR-фахівців із уповноваженими представниками Мінекономіки, Міноборони та Мінцифри.
Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина у рамках семінару з висвітлення питань бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Вона також відзначила, що в НАДС розроблено і погоджено з Генштабом ЗСУ загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації «Організація та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів». У 2024 році до навчання долучилися 104 державних службовці, які відповідають за ведення військового обліку. У рамках семінару було роз’яснено новели законодавства щодо механізму бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану.
Присутні на заході учасники, а також онлайн-гості отримали відповіді на широке коло запитань. Зокрема, було пояснено алгоритм дій у контексті змін у процесі бронювання, запланованих після 28 лютого 2025 року. У заході серед інших взяли участь заступник Міністра Міністерства економіки України Віталій Кіндратів, т.в.о. державного секретаря Міноборони Нікіта Нікітенко. У залі безпосередньо перебували понад 100 людей, а онлайн-трансляцію спостерігали більше тисячі глядачів.