НАДС офіційно представив Програму стажування молоді в органах місцевого самоврядування (ОМС), що реалізується у 2025 році, зокрема – етап подачі заявок для органів місцевого самоврядування ОМС. На цьому наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина, відкриваючи онлайн-презентацію Вона повідомила, що у 2025 році НАДС спільно Вищою школою публічного управління, Міністерством молоді та спорту України та Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії започаткували проект, спрямований на посилення спроможності ОМС та популяризацію стажування молоді як інструменту управління персоналом.
Наталія Алюшина відзначила, що програма стажування має стати важливим кроком у розвитку молодіжної політики та розбудови довіри між молоддю та владою загалом. Очільниця НАДС повідомила, що навчання відбуватиметься за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Організація та супровід програми стажувань молоді в органах публічної влади».
На думку Наталії Алюшиної, програма буде цікава представникам служб управління персоналом і тим, хто відповідає за людей в органі місцевого самоврядування. Голова НАДС наголосила на важливості маштабувати практику стажування для молоді серед територіальних громад України.
Водночас Вікторія Демідова, керівниця проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», поділилася успішними прикладами участі громад у стажуванні, розповіла про результати попереднього циклу та надала практичні рекомендації для органів місцевого самоврядування, що планують долучитися у 2025 році.
Представник Міністерства молоді та спорту України Владислав Яцук закликав громади, управління у справах молоді та HR-підрозділи об’єднати зусилля для активної участі в програмі, адже синергія фахівців сприяє ефективному впровадженню змін. Важливою частиною презентації стало ознайомлення з етапами участі у програмі 2025 року. Органи місцевого самоврядування можуть подати заявку до 23 липня, а вже 31 липня буде оголошено перелік відібраних громад.
Завідувачка Центру розвитку управлінських компетентностей Вищої школи публічного управління Оксана Дяченко розповіла про структуру навчального компонента програми. Навчання відбуватиметься за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що включає онлайн-курс на платформі «Дія.Освіта» та очний тренінг для 30 представників органів місцевого самоврядування.
Ключову підтримку під час реалізації стажування забезпечить громадська організація, яка супроводжуватиме громади на всіх етапах: від розробки внутрішніх нормативних документів до комунікаційного супроводу, навчання наставників і підтримки учасників програми. Програма має на меті розвиток кадрового потенціалу органів місцевого самоврядування, формування нової генерації публічних управлінців і зміцнення довіри до влади.