СТРАТЕГІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СІНГАПУРУ ТА ДОСВІД ЗАЛУЧЕННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ЦЕНТРІ УВАГИ УЧАСНИКІВ ЧЕТВЕРТОГО ДНЯ НАВЧАННЯ

Стратегії економічного розвитку Сінгапуру та досвід залучення прямих іноземних інвестицій у центрі уваги учасників четвертого дня навчання

20 Вересня 2019

Ділився досвідом з присутніми Чу Сун Бен, професор економіки та зв’язків з промисловістю Наньянського технологічного університету.

Він розповів, що у Сінгапурі діє унікальна соціальна система. У кожного працівника є персональні рахунки,  куди із заробітної плати стягуються внески на медичне страхування, субсидіювання купівлі житла та формування накопичувальної пенсії.  При цьому у кожного громадянина  Сінгапуру є інтерес заробляти якнайбільше, щоб мати можливість раніше вийти на пенсію та отримувати більші пенсійні виплати.

Також держава при накопиченні на персональному рахунку певної суми виплачує субсидію на дофінансування купівлі житла. Але є одна умова, житло залишається у власності держави, а громадянин отримує його у право користування на 99 років.

У той же час, у країні відсутній законодавчо визначений мінімальний рівень заробітної плати, а рівень безробіття є меншим ніж 2%. Кошти, які накопичуються на персональних рахунках постійно інвестуються державою у різноманітні інструменти для отримання доходу. А щоб відповідати поточним вимогам ринку праці сінгапурці упродовж усього життя займаються професійним розвитком.

Що стосується іноземних інвестицій, Чу Сун Бен зазначив, що на привабливість країни для іноземних інвесторів впливає багато факторів. Серед яких спікер виділив: захист інтелектуальної власності та рівень корупції, транспортну розв’язку столиці та вартість оренди житла у ній.