НАТАЛІЯ АЛЮШИНА У ПОЛЬЩІ ПРЕЗЕНТУВАЛА КОНЦЕПЦІЮ СТАЖУВАННЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ В ІНСТИТУЦІЯХ ЄС

Наталія Алюшина у Польщі презентувала Концепцію стажування держслужбовців в інституціях ЄС

02 Серпня 2022

 


Україна зацікавлена поглиблювати співробітництво із Польщею у питаннях оптимізації національної системи публічної служби. Ідеться про впровадження новітніх інструментів управління людськими ресурсами, ефективної системи відбору та найму, функціонального аудиту, формування кадрового резерву, впровадження загальної схеми оцінювання (CAF), розробку спільних навчальних програм для публічних службовців обох країн.

Про це наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина під час зустрічі з головою Департаменту з питань державної служби Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща Доброславом Довят-Урбанским, що відбулася у Варшаві. 

Наталія Алюшина презентувала польському колезі Концепцію стажування держслужбовців в органах державної влади та інституціях країн-членів ЄС під час дії правового режиму воєнного стану в Україні. Цей документ розробили у НАДС і він спрямований  на запровадження відповідних програм для працівників публічних інституцій.  

«Старт програм стажування посилить інституційну спроможність органів державної влади в Україні і зміцнить наш кадровий потенціал. Українські публічні службовці потребують нових знань і практичних навичок, з огляду на здобуття країною статусу кандидата на членство в ЄС і системне просування країни у цьому напрямку. Упевнена, польський досвід є важливим для просування в Україні реформи державного управління», - наголосила Голова НАДС.

Вона зауважила, що співпраця Агентства із Департаментом з питань державної служби Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща є тривалою, оскільки польський досвід використовували ще під час розробки Закону України «Про державну службу» 2015 року.

Наталія Алюшина висловила подяку польському народу за щиру підтримку і допомогу Україні й українцям. Водночас вона запросила представників Департаменту взяти участь у Рішельє-форумі публічної служби «Архітектура нової моделі державної служби», що заплановано на 22-23 вересня 2022 року. Там учасники у форматі діалогу шукатимуть спільні рішення та ідеї щодо трансформації державної служби у воєнний і повоєнний періоди.