НАДС ТА УКРАЇНСЬКА ГЕЛЬСІНСЬКА СПІЛКА З ПРАВ ЛЮДИНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО

НАДС та Українська Гельсінська спілка з прав людини підписали Меморандум про співробітництво

20 Вересня 2022

Голова НАДС Наталія Алюшина та виконавчий директор Громадської спілки «Українська Гельсінська спілка з прав людини» Олександр Павліченко підписали Меморандум про співпрацю.  

За словами Наталії Алюшиної, підписання Меморандуму про співпрацю є важливим кроком в рамках формування ефективної системи професійного розвитку публічних службовців за участю інститутів громадянського суспільства. Увага до прав людини з боку НАДС є постійною. А в умовах збройної агресії та тимчасової окупації частини території України проблема захисту прав і свобод людини є особливо гострою. Країною-агресором знехтувані основоположні цінності – мир, безпека, життя, гідність. Їх відновлення та захист є головним обов’язком держави.  Тож вкрай важливо, щоб публічні службовці знали і застосовували не лише національні, а й міжнародні норми щодо поводження під час війни.  Одним з перших кроків в рамках співпраці стане розроблення навчального курсу з міжнародного гуманітарного права.

В свою чергу, Олександр Павліченко зазначив, що співробітники Спілки мають значний досвід експертної та тренерської діяльності, а також захисту прав людини навіть на рівні Європейського Суду з прав людини. Це дозволить максимально задовільнити потреби публічних службовців у підвищенні професійного рівня з питань застосування законодавства України та міжнародних стандартів щодо поводження під час війни. 

Відповідно до тексту документа, сторони співпрацюватимуть у питаннях  реалізації освітніх і дослідницьких проєктів, проведення інформаційних заходів, розроблення програм підвищення кваліфікації та освітніх матеріалів для публічних службовців. Також домовлено про взаємну експертну допомогу у сфері професійного навчання публічних службовців на основі стандартів прав і свобод людини.