НАДС ТА JICA ПРОДОВЖУЮТЬ СПІВПРАЦЮ ЩОДО НАВЧАННЯ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ ЗА СТИПЕНДІАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ

НАДС та JICA продовжують співпрацю щодо навчання державних службовців за стипендіальними програмами

27 Березня 2024

Про це йшла мова під час робочої зустрічі Голови Національного агентства України з питань державної служби Наталії Алюшиної та Голови Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва в Україні Хідекі Мацунаги.

«В НАДС приділяють значну увагу питанням розвитку людських ресурсів через навчання державних службовців. Ми радо підтримуємо проєкти, що посилюють інституційну спроможність органів державної влади та зміцнюють кадровий потенціал. Саме такі напрямки пропонуються у навчальних програмах JICA», – зауважила Наталія Алюшина.

На сьогодні в рамках співпраці з JICA передбачено навчання державних службовців в межах як короткострокових, так і довгострокових програм. Так, з початку 2024 року триває набір на 4 короткострокові програми на базі навчальних центрів Японії. Зокрема, у сферах управління твердими побутовими відходами, місцевого самоврядування, водопостачання та водовідведення, аудиту.

Окремо обговорили й питання участі державних службовців України у стипендіальній програмі JDS. Метою цього проєкту є підтримка розвитку людських ресурсів у країнах-реципієнтах шляхом прийняття до університетів Японії висококваліфікованих молодих державних службовців та інших осіб як стипендіатів JDS, які, як очікується, братимуть участь у розробці та реалізації планів соціального та економічного розвитку та стануть лідерами у своїх країнах. Крім того, проєкт спрямований на зміцнення партнерства між країнами-партнерами та Японією. Невдовзі буде розпочато збір кандидатур від органів виконавчої влади для участі у програмі. Навчання триватиме поетапно в період з 2024 по 2027 роки. 

Додамо, що співпраця НАДС та JICA відбуватиметься в рамках Постанови КМУ від 10 вересня 2022 року №1028 «Про затвердження Положення про організацію професійного навчання державних службовців, керівників державних підприємств, установ, організацій за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва».