НАДС ПРАЦЮЄ НАД ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ АКТУАЛЬНОСТІ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

НАДС працює над забезпеченням актуальності професійного навчання в умовах воєнного стану

09 Травня 2022

Пропонуємо вашій увазі звіт за результатами опитування щодо надання послуг з підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування під час дії правового режиму воєнного стану. Опитування проводилося 11–17 квітня 2022 року з використанням онлайнсервісу Google Forms. В опитуванні взяли участь 3268 державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Участь кожного з респондентів в опитуванні, до якого вони долучилися, перебуваючи в складних умовах під час воєнного стану, є цінною, а їх відповіді – важливими для НАДС. 

Що ж нам вдалося з’ясувати? Ось декілька цікавих інсайтів: 

  • 86,7% опитаних зазначили, що продовжують виконувати свої обов’язки в звичайному режимі чи в дистанційному форматі; 
  • переважна більшість респондентів перебувають у своєму населеному пункті (75,7%). Водночас, 18,4% учасників опитування вимушені були змінити місце проживання/перебування;  
  • кожний п’ятий респондент (24,1%) відчув зміни в характері професійної діяльності, оскільки доводиться займатися іншими питаннями, ніж до введення воєнного стану, але більшість (65,8 %) продовжує виконувати свої звичні посадові/службові обов’язки (зокрема на територіях, де відсутні активні бойові дії)
  • 56% респондентів продовжують навчатися в магістратурах, проходять підвищення кваліфікації та займаються самоосвітою;
  • осіб, які мали можливість пройти професійне навчання під час дії воєнного стану, переважно мотивували до навчання необхідність виконання індивідуальної програми професійного розвитку (44,6 %), необхідність набуття нових компетентностей (41,8 %), небажання втрачати можливість підвищити рівень професійної компетентності (33,8 %).

Додамо, що отримані аналітичні дані за підсумками опитування будуть враховані для створення належних умов організації професійного навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування під час дії воєнного стану та після його припинення, оновлення тематики навчання, а також для вдосконалення системи професійного навчання в цілому, підвищення її адаптивності до швидко змінюваних умов.

Детальніше зі звітом можна ознайомитися тут -