Голова НАДС Наталія Алюшина зустрілась з керівницею Департаменту з питань імплементації стандартів у сфері прав людини, правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Лілею Гретарсдоттір та старшою спеціалісткою Проєкту Ради Європи «HELP» (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни» Галиною Смірновою. Підбили підсумки 2-річної співпраці та обговорили плани на 2025 рік в сфері професійного навчання публічних службовців. Голова НАДС висловила вдячність за підтримку освітніх ініціатив НАДС, які реалізовуються Вищою школою публічного управління та Проєктом Ради Європи «HELP».
«Ми вдячні Раді Європи за розуміння наших потреб і за плідну співпрацю. Це підвищує обізнаність наших публічних службовців щодо застосування європейських стандартів у галузі прав людини», - зазначила Голова НАДС.
За словами Наталії Алюшиної, йдеться, зокрема, про тьюторські курси з близької тематики - антидискримінації, внутрішнього переміщення, прав людини у Збройних Силах... Учасниками трьох тьюторських курсів стали 162 публічних службовці, серед яких восьмеро держслужбовців категорії «А». Реалізація таких курсів передбачена і цього року.
Крім того, розробляються та реалізуються програми підвищення кваліфікації для публічних службовців з питань дотримання прав людини та протидії дискримінації. За двома (з питань антидискримінації та захисту прав внутрішньо переміщених осіб) навчалися 170 публічних службовців. Це навчання продовжиться і в 2025-му.
Окремим напрямом співпраці НАДС та Проєкту «HELP» є підготовка тренерів. Наразі сертифіковано 37 тренерів, які надалі впроваджуватимуть курси HELP для різних аудиторій.
«В умовах війни для нас є визначальним чинник збереження професійного ядра державної служби і загалом – управлінського потенціалу країни. Відтак, дотримання прав людини стає для НАДС однією з пріоритетних тем у професійному навчанні держслужбовців», - підкреслила Голова НАДС.
Вона наголосила, що в 2024 році в Агентстві розробили і погодили для закладів освіти сім загальних короткострокових програм з питань дотримання прав людини та протидії дискримінації, зокрема – за етнічною ознакою.
У Вищій школі публічного управління та регіональних центрах підвищення кваліфікації із зазначених питань навчалися 6733 особи. Серед них – 4157 держслужбовців і 2576 посадових ОМС.
За підсумками зустрічі сторони домовились продовжити співпрацю в напрямку професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Зокрема, щодо підготовки тренерів та запуск тьюторських курсів на різноманітну тематику - перехідне правосуддя, міжнародне гуманітарне право, захист прав дитини, зокрема у контексті повномасштабної війни, кіберзлочини та електронні докази, тощо.