ГОЛОВА НАДС В ЕФІРІ СУСПІЛЬНОГО РОЗПОВІЛА ПРО СТАРТ ОНЛАЙН-МАРАФОНУ «ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ НА ДЕОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ»

Голова НАДС в ефірі Суспільного розповіла про старт онлайн-марафону «Організація роботи на деокупованих територіях»

03 Липня 2024

Сьогодні відбулася знакова для Резерву відновлення подія – старт онлайн-марафону «Організація роботи на деокупованих територіях». Розпочато професійне навчання резервістів, які не є державними службовцями. Навчання триватиме щотижня упродовж чотирьох місяців. Будемо формувати у кандидатів практико-орієнтовані навички, що сприятимуть їм у процесах реінтеграції звільнених територій. Про це заявила Голова НАДС Наталія Алюшина у прямому ефірі Суспільного з нагоди першої річниці створення Резерву відновлення для роботи на деокупованих територіях. 

Вона відзначила, що викладачами онлайн-марафону є експерти-практики з державного управління, із відповідним досвідом роботи, зокрема, на деокупованих територіях. 

Очільниця Агентства окреслила серед тем навчання розвиток кадрового потенціалу, забезпечення доступності та якості соціальних послуг, запобігання корупції, забезпечення доброчесності, кібербезпеки й кіберзахисту, здійснення публічних закупівель, розвиток інфраструктури та енергоефективності, психоемоційна підготовка.

За словами Наталії Алюшиної, за рік до Резерву відновлення зареєстровано 2307 осіб. Серед них – державні службовці, ПОМС, військовослужбовці, депутати міських та селищних рад, журналісти, волонтери.

На думку очільниці НАДС, Резерв є не просто інноваційним HR-інструментом, але і можливістю посилити довіру між владою і суспільством. «Ми не женемося за цифрами. І не прагнемо всіх абияк прилаштувати. Для нас якість вагоміша за кількість», - підкреслила Наталія Алюшина.

«Відзначимо високий професійний рівень претендентів. 43 особи мають вчене звання, 96 осіб – науковий ступінь, 1963 – мають загальний стаж роботи понад 10 років, 1455 осіб – досвід управлінської роботи більше п’яти років. Серед претендентів є 42 чинних депутата, 985 військовозобов’язані, 278 діючих держслужбовців, 273 осіб із досвідом роботи на державній службі, 137 – працюють в ОМС, 175 – мають досвід роботи в ОМС», - наголосила Наталія Алюшина.

За її словами, із самого старту лідером у розрізі регіонального спрямування є АРК та Севастополь. Там хочуть  працювати 1937 кандидатів (77 %). Далі йде Донеччина – 658 кандидатів (26,1 %), Херсонщина – 558 кандидатів (22,2 %), Запорізька область – 552 кандидати (22 %).

Серед ТОП-5 бажаних напрямків працевлаштування є адміністративне керівництво 1273 кандидати (51%), державний нагляд та контроль – 885 кандидатів (35,4%), адміністрування та надання публічних послуг – 595 кандидатів (24%), запобігання корупції – 544 кандидати (22%), управління персоналом – 487 кандидатів (19,3%).