ГОЛОВА НАДС ТА НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ ПІДПИСАЛИ МІЖУРЯДОВУ УГОДУ ПРО НАДАННЯ УРЯДУ УКРАЇНИ ГРАНТУ НА РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТУ «СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКИХ РЕСУРСІВ»

Голова НАДС та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні підписали міжурядову Угоду про надання Уряду України гранту на реалізацію проєкту «Стипендіальна програма для розвитку людських ресурсів»

02 Серпня 2024

«Сьогодні ми підписали надзвичайно важливу міжурядову Угоду про надання гранту Уряду України. Цей грант призначається для реалізації проєкту «Стипендіальна програма для розвитку людських ресурсів» та Протоколу обговорень до згаданої Угоди. Ми впевнені, що проєкт сприятиме професійному зростанню українських державних службовців та зміцненню партнерства між Японією та Україною», - зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина під час підписання міжурядової Угоди про надання Уряду України гранту на реалізацію проєкту «Стипендіальна програма для розвитку людських ресурсів».

Документ передбачає налагодження співпраці Уряду України та Уряду Японії у рамках стипендіального проєкту щодо розвитку людських ресурсів від Японської грантової допомоги (JDS). Співробітництво здійснюватиметься шляхом прийняття до університетів Японії висококваліфікованих, молодих державних службовців з України як стипендіатів JDS, які братимуть участь у розробці та реалізації планів соціального та економічного розвитку. Стипендіати JDS, прийняті в рамках проєкту, здобуватимуть експертні знання, проводитимуть дослідження та налагоджуватимуть зв’язки в університетах Японії. Передбачається, що отримані знання стипендіати використовуватимуть після повернення до постійного місця роботи для забезпечення активної ролі у розв'язанні практичних проблем соціального та економічного розвитку.

За останні два роки Україна та Японія посилили співпрацю у сфері професійного розвитку державних службовців в Україні. З листопада 2022 року спільно реалізовано 23 короткострокові навчальні програми. 42 осіб підвищили кваліфікацію у сферах економічної політики, запобігання корупції, управління людськими ресурсами державної служби та цифрової політики. Цього року розпочато загалом 24 навчальні курси з питань місцевого самоврядування, гендерної політики, державного будівництва тощо.

Голова НАДС висловила вдячність народу Японії за постійну підтримку України з початку повномасштабного вторгнення. «Ми віримо в силу дружби та нашу перемогу! І, звичайно, ми високо цінуємо зусилля Японії, спрямовані на посилення спроможності державного управління України», - зауважила Наталія Алюшина.

Окремо вона підкреслила важливість підписання Меморандуму про співпрацю між Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) та Національним агентством України з питань державної служби. В рамках співпраці передбачено навчання державних службовців в межах короткострокових і довгострокових програм за різними напрямками.