ГОЛОВА НАДС НАЗВАЛА ДВА НАЙПОПУЛЯРНІШІ НАПРЯМИ У ПРОФНАВЧАННІ

Голова НАДС назвала два найпопулярніші напрями у профнавчанні

31 Травня 2024

Найбільш затребуваними у професійному навчанні публічних службовців є теми європейської інтеграції та відбудови країни після війни. Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час  Всеукраїнської науково-практичної конференції «Публічне управління та адміністрування в Україні: євроінтеграційний поступ».

«Саме публічні службовці реалізують проєвропейські реформи, розробляють євроінтеграційні закони, представляють Україну на переговорах в інституціях ЄС. Вони також опікуються відбудовою пошкодженої та знищеної інфраструктури, перебудовою економіки. Після нашої перемоги саме публічні службовці забезпечать відновлення та розвиток країни. Переконана, що невдовзі вони разом з експертами держав-членів Євросоюзу формуватимуть політику ЄС», - підкреслила Наталія Алюшина.

Голова Агентства розповіла, що євроінтеграційний поступ полягає в ефективності системи державного управління і якості надання послуг громадянам. А головне – запровадження нових стандартів життя. На думку очільниці НАДС, швидкість інтеграційних процесів обумовлена виконанням зобов’язань, взятих державою у рамках євроінтеграції. Тому Україна виконує порядок денний євроінтеграції. І саме органи влади відповідають за впровадження у національну систему державного управління принципів належного урядування, сформульованих ОЕСР/SIGMA та імплементацію права ЄС в законодавство України.

Ще один важливий тренд – розвиток мовленнєвих навичок. «Для публічних службовців – це професійна необхідність в умовах інтеграції до ЄС. Тому для НАДС є пріоритетом забезпечення освітніх потреб публічних службовців, відкритість до нових ідей, впровадження інновацій», - зауважила Наталія Алюшина.